Zpět na seznam míst co vidět na Sardinii
Budoni

Budoni

Menší letovisko, které obklopuje nespoutaná příroda písečných dun, piniových borovic a zvedajících se hor zaujme především svými krásnými plážemi a menší návštěvností. Budoni je ideální pro klidnou dovolenou nebo jen jednodenní zastávku během road-tripu po Sardinii.

Dovolená Palau - Sardinie

Pláže a koupání

Většina turistů míří do Budoni právě díky plážím. Letovisko se může pochlubit jednou asi 2 km dlouhou pláží, která se rozprostírá ve velmi klidném prostředí písečných dun a malých lesíků. Jako většina pláží na Sardinii i Spiaggia di Budoni je pokryta jemným sněhobílým pískem, moře je zde průzračně čisté a s mírně se svažujícím vstupem. 

Až na centrální část pláže nejblíže městečku je většina budonské pláže velmi klidná a na jejích okrajích budete i v létě takřka sami. Veškeré potřebné zázemí v podobě půjčoven lehátek, slunečníků, šlapadel, barů či restaurací můžete využívat i zde.

Ubytování

Vesnice Budoni je sice opravdu malá, ale poskytuje bohatý výběr ubytování, které je zde o něco levnější než v okolních letoviscích a výrazně levnější než například na známém pobřeží Costa Smeralda severněji. I v létě zde pořídíte ubytování od 2 000 Kč na noc pro 2, což je v případě Sardinie velmi slušná cena.

Hotely a ubytování Budoni

Doprava

Budoni je skvěle dostupné letovisko. Leží totiž poblíž dálnice spojující sever a jih ostrova a autem se sem dostanete velmi snadno. Letiště v Olbii je odsud vzdálené 34 km, v Algheru 160 km a v Cagliari 234 km.

Do Budoni se lze jednoduše dostat i autobusem. Přímo na letiště v Olbii jezdí linka 514 veřejné dopravy a také soukromý dopravce Deplano. Do centra Olbie pak dojedete především linkou 514, která vás zaveze i do sousedních letovisek San Teodoro a La Caletta, stejně jako do města Nuoro.

Jednou denně jezdí z Budoni do Olbie a Cagliari také soukromý dopravce Turmo Travel.

  • Naviguj: 40.7046, 9.71713

Další místa na Sardinii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu