Zpět na seznam míst co vidět na Madeiře
Údolí Curral das Freitas

Curral das Freiras

Pitorsekní vesnička Curral des Freiras leží ve stejnojmenném údolí (do češtiny překládané jako útočiště jeptišek) či spíše místě připomínajícím hluboký sopečný kráter obklopený zalesněnými vrcholky strmých hor. Dno údolí není rovné, a tak je vesnička vybudována ne terasách ve strmých svazích. Vesničky v údolí byly po dlouhou dobu odříznuty od okolního světa, údajně sem jeptišky prchaly během 16. století před nájezdy pirátů.

Svahy kopců pokrývají sady ořechů, jedlých kaštanů a vinné révy, tří plodin, které z většiny živí místní obyvatelstvo. Na Madeiře je vesnice proslavená výrobou kaštanových likérů i gastronomických specialit. Dnes je Curral des Freiras spojena s okolním světem dlouhým silničním tunelem, dříve byla přístupná jen po horské stezce pro pěší přes sedlo Eira do Serrado

A právě průsmyk Eira do Serrado je hlavním lákadlem. Z vyhlídky ve výšce přes 1 000 m n.m. se naskytne takřka letecký pohled na hluboko dole položenou vesničku a okolní masivy. Cesta k vrcholu z Curral das Freiras má charakter upraveného chodníku a jedním směrem měří asi 2,7 km. Alternativně sem můžete dojet z druhé strany od Funchalu přímo autem.

Ubytování

Hledáte-li ubytování v tak trochu odříznutí od zbytku světa v dechberoucí krajině, ale zároveň ve vesničce plné restaurací i základního zázemí, právě jste narazili na vysněné místo. Curral das Freiras nabídne jen několik málo apartmánů a jeden opravdu pěkný a vcelku levný lázeňský hotel Eira do Serrado - Hotel & Spa ležící na vrcholu Eira do Serrado.

Doprava

Autem můžete dojet jak do vesničky dlouhým tunelem (z Funchalu je vzdálená 13 km), tak přímo na vyhlídku Eira do Serrado. Parkování na obou místech je zdarma a vesnice i vyhlídka jsou dobře značené.

Do centra vesnice Curral das Freiras, ale i přímo na vyhlídku Eira do Serrado se dostanete i autobusem linky 81 funchalské MHD. Na Eira do Serrado zastavují jen některé spoje, i tak však obvykle alespoň jednou za 2 hodiny. Do vesnice jezdí spoje 1 za hodinu ve všední dny a cca 5x za den o víkendech. Více zjistíte na webu horariosdofunchal.pt.

  • Naviguj: 32.7201, -16.9666

Další místa na Madeiře

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu