Lagoa Sao Miguel
São Miguel

18 míst co vidět na São Miguel

Chá Gorreana Tea

Chá Gorreana

Čajové plantáže na severu ostrova nabízí nejen úžasný výhled, ale také muzeum výroby čaje a jeho ochutnávku. Slovo "Chá" znamená v portugalštině čaj a Gorreana je název společnosti vlastnící čajovou plantáž.

Návštěvu této malebné oblasti byste si rozhodně neměli nechat uniknout. Chá Gorreana jsou totiž nejstarší čajové plantáže v Evropě, když zde působí nepřetržitě od roku 1883. Zdejší továrna na výrobu čaje je jednou z pouhých cca deseti podobných podniků napříč celou Evropou.

Produkuje zejména velmi kvalitní černý čaj, který se vyváží do celé Evropy i Ameriky, ve větším množství se zde ale pěstuje také čaj zelený.

Projděte se skrz plantáže

Čaj se pěstuje na severních mírných svazích podél hlavní okružní silnice kolem ostrova a skrz plantáže vede oficiální značená turistická stezka, na kterou se můžete vypravit kdykoliv a zdarma. Cesta je veřejně přístupná a není třeba žádat o žádné povolení k návštěvě, ani si kupovat vstupenky.

Turistická stezka začíná u silnice přímo naproti čajové továrně a je okružní, takže se pohodlně vrátíte zpět ke svému autu. Měří 3,5 km a vede skrz mírně zvlněnou krajinu, takže cestu zvládnou i zcela netrénovaní cestovatelé.

Navštivte továrnu Chá Gorreana

Po procházce přes plantáže bude vrcholem vaší návštěvy malé muzeum v místní továrně, kde můžete přímo nahlédnout pod pokličku procesu výroby čaje a samozřejmě si zde přímo zakoupit i místní produkty.

Návštěva továrna je možná zdarma ve všední dny mezi 8:30 a 18:00 a o víkendech v časech 9:00–18:00.

Jak se k plantážím dostat?

Přímo před továrnou Chá Gorreana je parkoviště, na kterém lze zastavit zdarma. Protože plantáže se rozprostírají okolo hlavní ostrovní silnice, dostanete se sem velmi snadno bez složitého bloudění. Vzdálenost z Ponta Delgady je 30 km, viz mapa trasy.

Ačkoliv na křižovatce u továrny je oficiálně autobusová zastávka, dostanete se sem pouze 1-2x za den o víkendech. Všechny ostatní spoje jezdící po severním pobřeží tuto část hlavní silnice objíždějí po pobřeží skrz centra vesniček São Brás a Maia.

Chystáš se na São Miguel?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 12. 07. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.