Lagoa Sao Miguel

18 míst co vidět na São Miguel

Furnas

Furnas

Městečko Furnas ležící u stejnojmenného jezera je populárním místem sopečné turistiky. Na březích Lagoa das Furnas se můžete projít mezi sirnými kouřícími fumarolami, zatímco přímo ve Furnas nevynechejte návštěvu horkých pramenů.

Samotné město je opravdu krásně upravené s mnoha celoročně rozkvetlými parky, čistými ulicemi a velmi vkusně řešeným veřejným prostranstvím.

Přímo ve Furnas se těšte hned na 4 lokality termální a sopečné aktivity.

Caldeiras das Furnas a jezero Furnas

Na východním okraji města narazíte na krásnou zahradu Jardim da Courela navazující na lokalitu Caldeiras das Furnas. Vstoupit do těchto míst lze zdarma, jedná se o veřejný park se spoustou rozkvetlých keřů, studenou říčkou a množstvím bahenních jezírek, sirných gejzírů i pramenů s minerálními vodami.

Ačkoliv oficiálně není povolenou se zde koupat, minimálně nohy v některých bahenních jezírcích smočit můžete, důsledně však dbejte upozorňujících značek, které zakazují dotýkat se vroucích pramenů. 

V parku Caldeiras das Furnas má kořeny tradice místního "sopečného pokrmu" Cozido das Furmas. Do hrnce se vloží hovězí maso a zelenina, zakope se v místě fumarol do země a pomalu se vaří na sopečných plynech.

Na úplně druhém konci města u jezera Furnas se pak nachází oblast sirných lavic, kterých se dotýkat rozhodně nemůžete, ale křížem krážem tu vede několik dřevěných chodníčků, z nichž se pokocháte jak pohledem, tak typickým sirným zápachem. Vstup je za 3 EUR.

Park Terra Nostra

Rozhodně nejkrásnějším místem ve Furnas je hotelový park Terra Nostra, velká zahrada s množstvím cestiček klikatících se skrz hustou zelenou vegetaci s keři a květinami tisíce barev.

Hlavní zdejší atrakcí je však termální jezero, v němž pocítíte blahodárné účinky léčivé vody zejména na pleť. Jezírko Terra Nostra sice barvou úplně neláká ke koupání, voda je totiž zcela hnědá, ale hned jak se do ní ponoříte, nebude se vám chtít ven. Voda má konstantní teplotu okolo 29 °C.

V ceně máte vstup do parku včetně koupání v jezírku. Váháte-li, zda má smysl platit 10 € za vstup do parku, rozhodně tyto peníze obětujte. Park Terra Nostra podle nás patří k nejkrásnějším člověkem upraveným místům na celých Azorech.

Poça da Dona Beija

Privátní lázně Poça da Dona Beija se chlubí 5 kamennými bazénky s bahnitou železitou vodou, která je díky vybudovaným kaskádám neustále proudící, což má kromě konstantní výměny vody za následek i příjemné masážní účinky. Zdejší voda je léčivá zejména pro pokožku a její teplota dosahuje v průměru 39 °C.

Ačkoliv jsou tyto lázně umístěné prakticky přímo ve Furnas, obklopí vás nádherné prostředí divoké přírody a typického azorského lesa.

Ubytování ve Furnas

Město je díky termálním pramenům připravené na turisty hned několika lázeňskými hotely, které samozřejmě doplňuje mnoho soukromých apartmánů. Je také vhodným výchozím bodem pro turistiku po celé východní polovině ostrova São Miguel. Najdete zde kromě mnoha restaurací například i supermarket Spar.

Jak se dostat do Furnas?

Město je nejlépe dostupné autem, jelikož leží na hlavní okružní silnici okolo ostrova. Je však už dostatečně daleko od velkých měst na to, aby zde byl velký provoz. Ve Furnas vládne klid a mír i na silnicích a všechna veřejná parkoviště tu jsou zdarma. Vzdálenost do Ponta Delgady činí 43 km.

Do Furnas zajíždí i několik autobusových linek, aktuální jízdní řády bohužel nejsou dostupné online, pouze verze z roku 2013. Čísla linek a počet spojů za den by ale měl plus minus odpovídat.

  • Ponta Delgada, Lagoa a Povoação – 3-4x denně linka 318
  • Ribeira Quente – 5x denně (o víkendech 2x) linka 317
  • Ribeira Grande – 2x denně 110 (pokračuje až do Ponta Delgady, ale je delší než linka 318)

Chystáš se na São Miguel?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 13. 07. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.