Lagoa Sao Miguel
São Miguel

18 míst co vidět na São Miguel

Faial da Terra

Skanzen, Turistická stezka, Vodopád

Faial de Terra

Malinká vesnička na jihovýchodním cípu ostrova je vtěsnaná do úzkého údolí a na malém kousku rovnějšího pobřeží. Kromě krásného zalesněného kopcovitého okolí turisty láká zejména na značený trek do kopců k napůl opuštěné malebné vesničce Sanguinho.

Nejlepší ubytování v přírodě na ostrově

Opuštěná vesnice i vodopády

Známý trek, který patří k těm nejzajímavějším a nejhezčím na São Miguel, začíná u parkoviště na severním konci Faial da Terra a je značený. Nejprve vystoupáte strmou dlážděnou stezkou asi 700 metrů do vesničky Sanguinho s pár domky a pár romanticky vyhlížejícími ruinami farem. Ze Sanguinha se naskytnou nádherné výhledy na oceán a hluboké údolí, na jehož konci leží Faial da Terra.

Krátkou cestu po pastvinách vystřídají husté lesy pro Azory typických japonských cedrů kryptometrií a cesta, která se z dlážděné změní v lesní pěšinu, vás zavede až na nejvyšší bod treku k nádhernému lesním vodopádu Salto do Prego.

Cesta zpět už vede prudce z kopce údolím říčky Faial da Terra skrz hustý les.

Celkem trasa měří asi 3,5 km a i se zastávkami je průměrně trénovaný turista ujde zhruba za 2 hodinky. Podívejte se znázorněnou mapu trasy.

Ubytování Faial da Terra

Ubytování v této malinkaté vesničce nabídne božský klid a kompletní odříznutí od ruchu běžného světa. Najdete jen dvě malé kavárny a jeden miniobchod. Ubytování zde poskytuje několik místních ve svých soukromých apartmánech, většinou s cenami mezi 90 EUR a 120 EUR za noc.

Nejlépe hodnocené jsou prázdninové domy Casa de Sanguinho ve stejnojmenné skoro opuštěné vesničce zcela mimo civilizaci.

V centru obce bychom vybrali třeba Casa Auri nebo Casa do Outeiro.

Jak se do Faial da Terra dostat?

Faial da Terra leží mimo hlavní okružní silnici na jihovýchodním cípu ostrova. Vede sem však asfaltová silnička vinoucí se nádhernou krajinou pastvin s překrásnými výhledy. Odbočka z hlavní za městem Povoação je přehledně značená a z Ponta Delgady sem ujedete 64 km.

Porovnej ceny autopůjčoven - letiště PDL

Autobus linky 326 sem zajíždí 3x denně pouze v pracovní dny z města Povoação. Jízdní řády na oficiálním webu jsou naposledy aktualizované v roce 2013, bude tedy potřeba vše ověřit na místě.

Chystáš se na São Miguel?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 28. 05. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.