Lagoa Sao Miguel
São Miguel

18 míst co vidět na São Miguel

Vila Franca do Campo

Kostel, Město

Ribeira Seca

Jedno z největších měst na ostrově, Vila Franca do Campo, leží na jižním pobřeží a patří mezi velmi populární atrakce, ale místa pro ubytování.

Osada vybudovaná v 15. století byla po nějakou dobu největším a hlavním městem ostrova, ale po velkém zemětřesení roku 1522 byly všechny úřady přesunuty do Ponta Delgady. 

Vyber hotel na São Miguel se slevou

Vila Franca do Campo nabídne zajímavé památky, pěkné historické centrum, ale i přírodní krásy na pevnině i v moři. Okolí města zdobí ananasové a pomerančové plantáže.

Poblíž přístaviště na východním konci města se můžete vykoupat a zarelaxovat na hezké pláži Praia Vinha D'Areia s černým sopečným pískem.

Poutní místo Nossa Senhora da Paz

K nejznámějším památkám na celých Azorech patří poutní místo Ermida de Nossa Senhora da Paz, tedy kaple Panny Marie míru. Ta stojí na kopci nad městem a naskýtá se odsud překrásný výhled na celé pobřeží.

Kaple s ikonickým bílým schodištěm zdobeným typickými "azulejos", tedy obrazy z modrých kachlíků, byla vybudována v roce 1764 na místě, kde údajně viděl během 16. století pastýř zjevení Panny Marie.

Vstup na schodiště i do kaple je zdarma, interiér však bývá často zavřený a otevírá se jen při církevních obřadech.

Ke kapli se dostanete autem po značené dlážděné ulici, která vede z centra města i od dálnice.

Ostrůvek Ilhéu de Vila Franca

Necelých 400 metrů od pobřeží nad mořskou hladinu vystupuje pozůstatek bývalé sopečné kaldery v podobě malého ostrůvku, jehož tvar připomíná prsten. Severní okraj kaldery je však přerušený a lodí se tak vplout přímo do nitra bývalého kráteru.

Mělké a velmi klidné vody kaldery lákají ke koupání a šnorchlování. I díky skoro úplně uzavřenému kráteru, do kterého proudí mořská voda jen úzkou průrvou, zde bývá nejteplejší voda z celého ostrova São Miguel nepočítáme-li termální prameny.

Budete-li mít aspoň půl dne času, určitě doporučujeme ostrůvek navštívit a vykoupat se zde. Jde rozhodně o jedno z nejhezčích koupacích míst na São Miguel.

Protože je ostrov chráněnou přírodní rezervací, přístup na něj je omezen na 400 návštěvníků denně (maximum v jeden okamžik může být 200 lidí) a navštívit jej lze pouze od poloviny června do poloviny října.

Na ostrůvek vyplouvají oficiální trajekty z centrálního přístaviště Vila Franca, a to jednou za hodinu od 10:00 do 17:00 (poslední návrat z ostrova v 18:10).

Zpáteční jízdenka na loď stojí 11,20 EUR a i z důvodu omezeného počtu návštěvníků určitě doporučujeme rezervovat alespoň několik dní předem přes oficiální web: bilheteira.cnvfc.net

Ubytování Vila Franca

Ve městě si vyberete z poměrně široké škály od malých rodinných penzionů s cenami kolem 70 EUR za noc po luxusnější hotely od 140 EUR na noc výš.

K nejoblíbenějším levným ubytováním patří apartmán Pousada da Vila přímo v centru města, z běžných hotelů se lze ubytovat v hezkém Vinha da Areia Beach Hotel *** přímo u pláže nebo v luxusnějším resortu Pestana Bahia Praia Nature & Beach Resort ****.

Velmi stylové bydlení nabídne hotel Convento de São Francisco v bývalém klášteře sv. Františka v centru města.

Jak se do Vila Franca dostat?

Město je skvěle dostupné autem po dálnici z Ponta Delgady, odkud sem dojedete po 25 km a slabé půlhodince.

Porovnej ceny autopůjčoven - letiště PDL

Díky velikosti města je ale Vila Franca také jedním z vhodným cílů, pokud si auto nechcete půjčovat. Dostanete se sem poměrně frekventovaným autobusovým spojením z Ponta Delgady, a to cca 12x denně ve všední dny a 6-8x denně o víkendech. Oficiální jízdní řád byl naposledy aktualizován v roce 2013, proto bude třeba detailní informace zjistit až na místě.

Chystáš se na São Miguel?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 05. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.