Lagoa Sao Miguel
São Miguel

18 míst co vidět na São Miguel

Ribeira dos Caldeirões

Achada

Úchvatné místo připomínající kombinaci botanické zahrady, skanzenu a horského údolíčka najdete poblíž vesničky Achada.

Přírodní park Ribeira dos Caldeirões uchvátí divokou a přesto učesanou přírodou, sytě zelenými barvami stromů a trávy a také romantickými kamennými vodními mlýny rozesetými po horských úbočích.

Zahrada Makaronésie

Přírodní rezervaci Ribeira dos Caldeirões se příhodně přezdívá "zahrada Makaronésie", což je souhrnný název ostrovů ve východním Atlantiku od Azorů po Madeiry. Na malém prostoru zhruba 15 hektarů najdete snad všechny typické rostliny pro Makaronésii od sytě a pestrobarevně kvetoucích hortenzií a rododendronů, přes obrovité kapradiny připomínající spíš palmy, až po husté lesy kryptometrií, stálezelených jehličnanů vytvářející pocit deštných pralesů.

Vrcholem této "zahrady" je pak velký vodopád padající ze svahů pohoří Serra da Tronqueira, jenž napájí právě říčku Ribeira dos Caldeirões.

Vodní mlýny

Jedním z taháků přírodního parku je pětice starých vodních mlýnů v hlubokém údolím říčky připomínající mírumilovnou krajinu Hobitína z Pána prstenů.

Mlýny pocházející ze 16. století mají pro tuto oblast nesmírnou historickou hodnotu, jelikož po mnoho let poskytovaly obživu celému blízkému regionu. Nádherné jsou také kamenné pitoreskní mlynářské domy, v jednom z nich můžete navštívit i malé etnografické muzeum a prodejnu suvenýrů.

Vstupné a otevírací doba

Přírodní rezervace Ribeira dos Caldeirões je volně přístupná 24 hodin denně zdarma, není třeba kupovat žádné vstupenky ani dopředu rezervovat vstup.

Ubytování ve starém mlýně

Zažijte atmosféru starých časů naplno a ubytujte se přímo v jednom z bývalých kamenných mlýnů. Nádherné rodinné apartmány s jednoduchým názvem Ribeira dos Caldeirões. Ceny okolo 3 300 Kč za noc jsou velmi příznivé, vezme-li v úvahu, že v jednom apartmánu se ubytují až 4 dospělí.

Jak se sem dostat?

Přírodní rezervace leží nedaleko hlavní okružní silnice poblíž vesničky Achada a přímo u vstupu do vesničky s mlýny se nachází bezplatné parkoviště. Z Ponta Delgady vás sem čeká 46 km (mapa trasy).

Okolo Ribeira dos Caldeirões projíždí 4x denně i autobusová linka 105 jezdící z Ponta Delgady přes Ribeira Grande až do Vila do Nordeste.  Aktuální jízdní řády bohužel nejsou dostupné online, pouze verze z roku 2013.

Chystáš se na São Miguel?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 13. 07. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.