Chalkidiki

28 míst co vidět na Chalkidiki

Kalamitsi

Pláž

Kalamitsi

Na jižním cípu prostředního výběžku Sithonia leží na březích zátoky malá vesnička Kalamitsi sevřená okolními zelení porostlými kopci. Pyšní se několika krásnými plážemi, klidem a pohodou.

Kalamitsi má jen pár domků, z nichž většina v létě slouží turistům. Nejvíce jako apartmány a taverny, kterých je přes léto otevřených kolem 15 podél obou hlavních pláží. Najdete tu samozřejmě i malý obchod s potravinami a plážovým vybavením. V Kalamitsi nečekejte žádné noční zábavy, naopak je vyhledávané hlavně pro svůj klid a nádherné prostředí.

Pláže a koupání

Rozeklané pobřeží jižní Sithonie vytváří nádherná panoramata a podmínky pro krásné pláže v malých zátokách. A právě Kalamitsi patří k oblastem s nejhezčím koupáním na celém Chalkidiki.

Přímo v Kalamitsi narazíte na 2 krásné prostorné pláže o délce 200 metrů s několika restauracemi a stánky přímo na nich. Jako všechny na Sithonii se mohou pochlubit křišťálově čistou vodou, půjčovnami lehátek, ale třeba i veřejně přístupný hřišti na beach volejbal. 

Skalnaté okolí vytváří velmi fotogenické prostředí a navíc také skvělé podmínky pro šnorchlování. Prostředek zátoky je přitom vždy písčitý a tudíž je vstup do vody pohodlný a bezpečný.

Doslova za humny, přesněji tedy za malým skalním útesem, od Kalamitsi si pak užijete soukromý na menší písčité pláži bez vybavení, za to obklopenou krásným dramatickým pobřežím.

Ubytování v Kalamitsi

Vesnička je opravdu malá, a tak i nabídek ubytování pomálu a navíc v mnohem vyšší cenové kategorii než v okolních větších letoviscích. V hlavní sezoně zde očekávejte ceny od 3 000 Kč za noc výš, odměnou vám ale bude velmi klidné prostředí.

Více nabídek pak hledejte v blízkém Sarti nebo Toroni.

Jak se do Kalamitsi dostat?

Letovisko leží 142 km od letiště v Soluni a autem cestu zvládnete asi za 2,5 hodiny. Většina místních ubytování nabízí parkování zdarma a i parkoviště u pláží jsou zdarma. Do Kalamitsi je rozhodně nejlepší vyrazit půjčeným autem vzhledem k nedostupnosti menších pláží v okolí autobusem.

Pokud však neplánujete navštěvovat menší plážičky po okolí, do samotného Kalamitsi se dostanete i autobusem KTEL Chalkidikis (jízdní řády a jízdenky), na webu destinaci vyhledávejte pod názvem "Kalamitsi":

  • Soluň – 3x denně, doba jízdy cca 185 minut a cena jízdenky 16,40 EUR
  • Neos Marmaras – 3x denně, doba jízdy cca 45 minut a cena jízdenky 3,30 EUR
  • Sarti – 4x denně, doba jízdy cca 30 minut a cena jízdenky 2 EUR
  • Toroni – 3x denně, doba jízdy cca 20 minut a cena jízdenky 1,60 EUR

Chystáš se na Chalkidiki?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 08. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.