Zpět na seznam míst co vidět na Korfu
Chalikounas beach

Pláž Chalikounas

Pláž Chalikounas, častěji psaná jako Halikounas nebo dokonce Xalikounas, je jednou z nejdelší přírodní pláží na ostrově Korfu. Přes 4 km dlouhého a 70 metrů širokého pásu s jemným zlatým pískem, který odděluje otevřené moře od poloslaného jezera Korission, uchvátí všechny nadšence málo organizovaných a vždy volných pláží s krásným okolím. 

Pláž Halikounas kromě milovníků klidu a pohody uchvátí také všechny nadšence do kitesurfu nebo windsurfingu, ke kterému díky stálým větrům od moře a otevřenému prostoru vznikají ideální podmínky.

Užijí si zde také milovníci ornitologie, protože jezero Korission patří k nejvýznamnějším ptačím lokalitám na Korfu.

Vodní sporty

Na pláži najdete několik malých občerstvení, z nichž některé zapůjčují i lehátka se slunečníky a dále několik půjčoven a škol kitesurfu, windsurfingu či klasického surfování.

Půjčení surfu či kitesurfu zde vyjde na 15 až 25 EUR na hodinu dle typu vybavení. Kurzy pro začátečníky pak stojí kolem 90 EUR za dvě hodiny. Podívejte se na webové stránky místních kite- či windsurfových škol:

Jak se sem dostat

Halikounas Beach leží u městečka Chalikounas v jihozápadním cípu Korfu. Parkovat můžete volně bez omezení kdekoliv, kde bude místo. Přelidněno zde není ani v letní sezoně, a tak s parkováním nebude problém. Z Kerkyry do Chalikounas je to asi 30 km a okolo 50 minut cesty.

Přímo do městečka Chalikounas nejezdí žádné autobusy. Nejbližším místem je 7 km vzdálený Agios Mattheos.

  • Naviguj: 39.4496, 19.8801

Další místa na Korfu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 8 dny
Navrhni úpravu