Zpět na seznam míst co vidět na Korfu
Issos

Pláž Issos

Pláž Issos je dlouhá a široká písečná duna, která se rozkládá mezi poloslaným jezerem Korission a letoviskem Agios Georgios. Mnoho lidí si právě toto letovisko plete se známější a stejnojmennou pláží Agios Georgios, kterou však najdete úplně na druhém konci Korfu. Issos se nachází na druhé straně jezera od pláže Chalikounas.

Pláž je vybavena několika bary, blízké letovisko pak mnoha tavernami a obchody. Najdete zde půjčovny lehátek a slunečníků (kolem 10 EUR za den a set 2 lehátek), jemný písek a pozvolný vstup do moře.

Zdejší písečné duny si zahrály v Bondovce For Your Eyes Only z roku 1981.

Vodní sporty

Otevřené moře, široká pláž bez kamenů a útesů a stálý vítr vytvářejí ideální podmínky pro kitesurfing a windsurfing. Na pláži Issos najdete mimo jiné půjčovny vybavení i surfařské školy.

Půjčení surfu či kitesurfu zde vyjde na 15 až 25 EUR na hodinu dle typu vybavení. Kurzy pro začátečníky pak stojí kolem 90 EUR za dvě hodiny.

Ubytování

Ve městě Agios Georgios, které leží přímo u pláž Issos najdete mnoho nabídek ubytování od luxusních resortů po malé penziony. Vzdálenost hotelů od moře většinou není větší než 400 metrů. V hlavní sezoně zaplatíte v průměru od 1 200 Kč za studio, resp. od 2 000 Kč za dvoulůžkový pokoj se snídaní. Podívejte se na všechny hotely a resorty:

Jak se sem dostat

Agios Georgios leží asi 35 km jižně od největšího města Kerkyra (Korfu) a autem sem dojedete asi za 50 minut. Možností parkování zdarma je zde dostatek a nikdy nebude problém najít parkovací místo.

Přímo do městečka jezdí z města Korfu 2x denně také autobusová linka B5 (trasa a jízdní řád) za cenu 2,90 EUR.

  • Naviguj: 39.4315, 19.933

Další místa na Korfu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 4 dny
Navrhni úpravu