Zpět na seznam míst co vidět na Korfu
Cape Drastis

Pláž Logas

Pláž Logas (někdy také Loggas) se nachází na severozápadním cípu ostrova u mysu Drastis a městečka Peroulades. a často se umisťuje v žebříku Nejkrásnějších pláží na Korfu na předních pozicích. Úzký pruh pláže s jemným pískem obklopuje asi 20 metrů vysoký bílý útes, který vytváří neopakovatelné scenerie. Na Logas Beach si také užijete jedny z nejkrásnějších západů Slunců na celém Korfu.

Pláž Loggas je přírodní a bezprostředně na ní nenajdete žádné zázemí. Nejsou tu stánky s občerstvením ani půjčovny lehátek a pás písku je poměrně úzký, tudíž v letních měsících bývá přelidněná. Pokud se zde chcete vykoupat, doporučujeme vyrazit brzy ráno. Restaurace a taverny však najdete v blízkém městečku Peroulades, do kterého z pláže dojedete během 2 minut. 

Kromě samotné pláže si můžete užít i výhledy z nedalekých 2x vyšších útesů v blízkosti samotného mysu Drastis. Dostanete se sem pěšky asi za 2 km po značené cestě.

Ubytování

Pokud se budete chtít ubytovat v blízkosti pláže Logas, přímo v Peroulades najdete několik menších penzionů za poměrně vysoké ceny (od 1 500 Kč výš). Mnohem více nabídek ubytování najdete ve zhruba 4 km vzdáleném letovisku Sidari, kde seženete bydlení už od 1 000 Kč na noc za pokoj.

Jak se sem dostat

Přímo u pláže nad útesem najdete relativně velké bezplatné parkoviště. Ze silnice vedoucí přes Peroulades sem vedou ukazatelé. 

Do Peroulades žádné autobusy nejezdí. Nejbližším místem se zastávkou je právě 4 km vzdálené městečko Sidari, kam z Kerkyry jezdí linka A2 (trasa a jízdní řád).

  • Naviguj: 39.7875, 19.6664

Další místa na Korfu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 10 dny
Navrhni úpravu