Zpět na seznam míst co vidět na Korfu
Agios Georgios

Pláž Agios Georgios

Jedna z nejznámějších i nejdelších písečných pláží na ostrově Korfu je ta u městečka Agios Georgios Pagon na severozápadním pobřeží. V blízkosti (cca 3 km) leží i jedna z nejhezčích pláží na Korfu, Porto Timoni.

Koupání a zázemí pláže

Pláž se táhne podél celé široké zátoky a vytváří tak dostatek prostoru i ideální podmínky pro rodiny s dětmi díky pozvolném vstupu do vody, jemnému zlatavého písku a dostatku zázemí v podobě několika taveren a občerstvení. Agios Georgios leží ve venkovském prostředí a řadí se k velmi klidným letoviskům.

Ceny lehátek a slunečníků se zde pohybují kolem 12 EUR na den za set. Máte zde možnosti půjčení šlapadel i vodních aktivit jako je jízda na vodních lyží, banánu nebo parasailing.

Pláž Agios Georgios (Pagon) se často plete s malým letoviskem stejného názvu na jihu Korfu, u kterého leží oblíbená pláž Issos. Proto se také letovisko na severu označuje často jako Agios Georgios North (sever), zatímco letovisko na jihu ostrova jako Agios Georgios South (jih).

Ubytování Ag. Georgios

Prakticky celá pláž je poseta různými druhy ubytování od studií a apartmánů po hotelové resorty. Ceny se pohybují od 1 100 do 3 500 Kč za noc. Podívejte se na seznam a mapu všech hotelů a penzionů:

Jen asi 100 metrů od pláže se můžete ubytovat ve skvěle hodnoceném soukromém penzionu Miltiadis Apartments, přímo na pláži pak nejnižší ceny mívají apartmány House Anastasia.

Jak se sem dostat

Pláž Agios Georgios se nachází asi 40 km od města Korfu (Kerkyra) a v okolí je dostatek bezplatných parkovišť. Pokud pojedete podle navigace, zadejte "Agios Georgios Pagon".

Z Korfu do Agios Georgios jezdí také pravidelné autobusová linka A7 a během letní sezony taky speciální letní linky S1 do Sidari a S10 do Paleokastritsy.

  • Naviguj: 39.72, 19.675

Další místa na Korfu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 10 dny
Navrhni úpravu