Zpět na seznam míst co vidět na Korfu
Agios Georgios

Pláž Agios Georgios

Jedna z nejznámějších i nejdelších písečných pláží na ostrově Korfu je ta u městečka Agios Georgios Pagon na severozápadním pobřeží. Pláž se táhne podél celé široké zátoky a vytváří tak dostatek prostoru i ideální podmínky pro rodiny s dětmi díky pozvolném vstupu do vody, jemnému písku a dostatku zázemí.

V blízkosti (cca 3 km) leží i jedna z nejhezčích pláží na Korfu, Porto Timoni.

Ceny lehátek a slunečníků se zde pohybují kolem 12 EUR na den za set. Máte zde možnosti půjčení šlapadel i vodních aktivit jako je jízda na vodních lyží, banánu nebo parasailing.

Jak se sem dostat

Pláž Agios Georgios se nachází asi 40 km od města Korfu (Kerkyra) a v okolí je dostatek bezplatných parkovišť. Pozor, turisté si často toto letovisko pletou se stejnojmenným na jihu ostrova, poblíž kterého se nachází známá pláž Issos. Pokud pojedete podle navigace, zadejte "Agios Georgios Pagon".

Z Korfu do Agios Georgios jezdí také pravidelné autobusová linka A7 a během letní sezony taky speciální letní linky jezdící do ostatních letovisek.

Ubytování

Prakticky celá pláž je poseta různými druhy ubytování od studií a apartmánů po hotelové resorty. Ceny se pohybují od 1 100 do 3 500 Kč za noc. Podívejte se na seznam a mapu všech hotelů a penzionů:

  • Naviguj: 39.72, 19.675

Další místa na Korfu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu