Korfu

30 míst co vidět na Korfu

Erikousa

Erikousa

Ostrůvek Erikousa (též Erikoussa nebo Ereikousa) je jedním ze tří Diapontských ostrovů a nejsevernější řecký ostrov v Jónském moři. Kopcovitý ráz krajiny porostlé zelení a tyrkysově modré čisté moře jsou podobné Korfu, ne Erikouse však žije jen 200 stálých obyvatel a ostrov má rozměry zhruba 1,5 km na 1 km. 

Turistů sem mnoho nemíří a Erikousa si tak zachovává autentický ráz života na řeckých ostrovech. Zamiřte sem z Korfu na výlet za klidem a pohodou, hezkými malými plážemi, které jsou zde většinou písčité a také za atmosférou rodinných taveren.

Jak se sem dostat

Na ostrov Erikousa plují trajekty z města Korfu (4x týdně) a také z letoviska Agios Stefanos (3x týdně). Lodní lístek koupíte v přístavu a vyjde z Korfu na 8 EUR, z Agios Stefanos na 5 EUR jedním směrem.

Jízdní řád najdete například na tomto webu.

Na Erikouse nenajdete žádnou půjčovnu ani autobusovou linku. Většina návštěvníků však tráví čas v jediné větší vesnici u přístavu, kde všude dojdete pěšky.

Ubytování

Na ostrově najdete několik ubytování luxusnějšího rázu s cenami od 3 500 Kč na noc. Žádné z ubytování nenajdete na rezervačních portálech, navštivte přímo webové stránky hotelů: Erikousa hotel, Erikousa Villas, Reiki Villas.

Chystáš se na Korfu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 17. 05. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.