Zpět na seznam míst co vidět na Zakynthosu
Skalní oblouk Keri

Keri

Jihozápadní pobřeží ostrova Zakynthos patří k nejkrásnějším přírodním oblastem řeckých ostrovů. Divoké pobřeží plné bílých vápencových útesů, skalnatých útvarů i romantických vesniček láká k celodenním výletům z letovisek.

Spolu s pláží Navagio je oblast Keri nejpopulárnější výletní místo ostrova Zakynthos a rozhodně byste jej neměli při pobytu minout.

Útesy a skalní oblouky

Oblast Keri přitahuje turisty pro nádherné výhledy na Jónské moře z až 150 metrů vysokých bílých vápencových útesů, které tvoří dominantu celého pobřeží. Skalnaté břehy jsou rozeklané a tvoří několik skalních oken, oblouků či ostrohů, z nichž nejznámější je určitě skála Mizithres.

Podél útesů vede od parkoviště turistická stezka, nicméně místy se přibližuje velmi blízko hraně, nejvyšší opatrnost a dobrá obuv jsou nutností!

Maják a Cape Keri

Ústředním bodem, kam míří většina turistů, je mys Keri, na který vede asfaltová silnice. Najdete u něj ikonický sloup s řeckou vlajkou a fotogenickou budovou majáku, v níž se v současné době nachází luxusní restaurace. Chcete-li si dopřát večeři s nejkrásnějším výhledem na západ slunce na Zakynthosu, nezapomeňte si v restauraci Keri Lighthouse zavčas rezervovat stůl.

I samotný volně přístupný mys Keri patří k místům, odkud můžete pozorovat ty nejhezčí západy slunce na ostrově.

Největší řecká vlajka na světě

V roce 2006 se rodina, které patří restaurace v majáku, rozhodla vztyčit na svém pozemku k upoutání pozornosti největší řeckou vlajku na světě. Ta vlaje na 50 metrů vysokém stožáru, celková plocha vlajky je neuvěřitelných 670 ma váží 80 kg. Při jejím vztyčování tak musí pomáhat motorek.

Plavby okolo útesů a k jeskyním Keri

Abyste naplno poznali monumentálnost útesů Keri, rozhodně si naplánujte výlet lodí s plavbou kolem mysu Keri. Výlety lodí nabízí mnoho společností a vyplouvají nejčastěji z letovisek Limni Keri (nejkratší cca hodinová plavba), Laganas (cca 2,5 hodiny), ale klidně i z města Zakynthos (4,5 hodiny) nebo Tsilivi (5,5 hodiny).

Všechny plavby přitom zastavují u jeskyní Keri nebo ostrova Marathonisi. Obvykle není třeba provádět rezervaci, stačí přijít do místních přístavů a domluvit si plavbu. Ve většině případů obsahuje i zastávky na šnorchlování a malé občerstvení.

Ceny se pohybují od 20 EUR do 45 EUR v závislosti na délce plavby.

Jak se sem dostat?

Veřejná doprava do oblasti nezajíždí, máte tak dvě možnosti. Pokud na Zakynthos míříte s cestovkou, využít lze fakultativní výlety, které Keri nikdy ze svého programu nevynechají. Ceny se pohybují v rozmezí 800 až 1 500 Kč na osobu v závislosti na konkrétním programu i cestovní kanceláři.

Druhou možností je půjčit si v Zakynthosu auto a vypravit se na jednodenní, ale klidně i 2denní výlet s přespáním v romantické vesničce Keri ve vnitrozemí. Informace o autopůjčovnách i provozu na Zakynthosu se dočtete v kapitole Půjčení auta.

Ubytování Keri

Přímo v okolí útesů nenajdete žádné ubytování, jelikož oblast Keri je součástí přísně chráněného národního parku. Nejbližší možnosti menších apartmánů a hotýlků nabízí malé letovisko Limni Keri vzdálené od útesů asi 5 km po silnici.

  • Naviguj: 37.6598, 20.8326

Další místa na Zakynthosu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 20 dny
Navrhni úpravu