Tejeda
Gran Canaria

27 míst co vidět na Gran Canarii

Puerto de Mogán

Písčitá pláž, Letovisko

Puerto Mogán

Město Puerto de Mogán je nejzápadnější se slavných letovisek jižní riviéry a až patří mezi nejmenší, řadí se k nejoblíbenějším plážovým destinacím na Gran Canarii. Letovisko Puerto de Mogán leží sice ve vyprahlé pouštní krajině s dramatickými skalnatými kaňony, avšak díky svému umístění na konci hlubokého údolí jsou ulice osázené zelenými palmami, které doplňuje tyrkysová modř oceánu.

Pláže a koupání

Přímo v centru města se vykoupete na místní nejlepší a vlastně jediné větší pláži s názvem Playa de Mogán. Jemný zlatavý písek, který ji pokrývá, je dovezen ze Sahary a každou noc vzorně upravován.

Pláž je od otevřeného moře oddělena vlnolamem, takže je ideální i pro ty nejmenší děti – hladina je vždy klidná a vstup do vody velmi pozvolný. Playa de Mogán má plné zázemí v podobě půjčoven slunečníků a lehátek i plážové promenády s velkým počtem restaurací, malých bister i obchodů se všemožným vybavením. Asi 100 metrů od pláže si můžete nakoupit v běžném supermarketu SPAR.

Malebné historické centrum

Puerto de Mogán je jediným z větších plážových letovisek, který se kromě moderní hotelové části může pochlubit i malým, ale o to hezčím historickým centrem. I když pojem "historický" je značně zavádějící. Většina malebných bílých domků s různě barevně lemovanými okenicemi a svislými liniemi pochází až z 20. století, kdy zde vznikla nejprve malá rybářská osada a později velmi vkusně a stylově přebudovaná na imitaci historického městečka.

Nesmí sem vjíždět žádná auta, což jen umocňuje pocit klidu a pohody.

Pokud se vydáte autem či autobusem z Puerto de Mogán do vnitrozemské vesničky Mogán, minete známý větrný mlýn Molino de Viento.

Ubytování Puerto de Mogán

Puerto de Mogán je ideálním místem pro klidnou dovolenou nebo alespoň její část. Ceny ubytování jsou zde však vyšší než v okolních letoviscích, v apartmánech začínají v sezoně na 2 000 Kč, zatímco klasické hotely startují na 3 500 Kč za noc.

Podívejte se na seznam všech hotelů v Puerto de Mogán.

Jak se sem dostat?

Letovisko leží na úplném konci hlavní okružní dálnice GC-1, autem se sem dostanete z letiště Las Palmas po 53 km a cca 40 minutách jízdy. Zdarma lze parkovat na velkých parkovištích i podél ulice Av. Los Marrero při vjezdu do města. Odtud se pak k pláži projdete asi kilometrovou procházkou po nově vybudované široké pěší zóně.

Přímo do centra Puerto do Mogán pak zajíždí i několik autobusových linek. Dostanete se sem například z následujících míst těmito linkami:

  • Maspalomas: 1, 33, 70, 90
  • Playa de Inglés: 1, 33, 90
  • Puerto Rico: 1, 33, 70
  • Las Palmas: 1, 91
  • Letiště Las Palmas: 1, 91
  • Mogán (vesnička ve vnitrozemí s větrným mlýnem): 1 (jen oranžově a hnědě vyznačené spoje v jízdních řádech níže), 38, 84
  • San Nicolás: 38

Jízdní řády jednotlivých linek najdete na webu dopravního podniku a detailní informace o cestování autobusem v kapitole Doprava.

Chystáš se na Gran Canarii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 22. 01. 2022

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.