Tejeda

27 míst co vidět na Gran Canarii

Puerto Rico

Letovisko, Písčitá pláž

Puerto Rico

Letovisko Puerto Rico na jižním pobřeží Gran Canarie patří k nejoblíbenějším místům pro pohodovou plážovou dovolenou v krásném prostředí skalnatých útesů, roklí a výhledů. Puerto Rico je menší město s mnohem klidnější atmosférou než známější Maspalomas, ale i zde můžete těžit ze zázemí v podobě supermarketů, restaurací, bankomatů a všech potřebných služeb.

Pláže a koupání

Přímo v letovisko Puerto Rico můžete využít dvě hlavní pláže. Na západním okraji navštivte jednu z nejznámějších pláží na ostrově Playa de Amadores, o které píšeme v samostatném detailu.

V centru města pak narazíte na neméně krásnou Playa de Puerto Rico utopenou na konci údolí, v němž leží samotné letovisko. Podobně jako mnohem větší pláž Amadores je obklopena umělými skalnatými valy a chráněná před vlnami i chladnou vodou otevřeného oceánu.

Vstup do moře je pozvolný a upravený od nánosů kamení. Pláž pokrývá jemný zlatavý písek a je doslova obsypána službami jako jsou půjčovny lehátek a slunečníků (cca 12 EUR na den za set), mnoha restauracemi, obchody i plážovými bary.

Ubytování

Ačkoliv je Puerto Rico doslova vtěsnáno do strmých svahů pobřeží a údolí, ve skutečnosti se jedná o malé kompaktní město a k pláži tak pěšky dojdete odkudkoliv do 15 minut. Město je navíc moderní, hezky upravované, klidné a s veškerým zázemím, takže ubytování zde bude ideální volbou pro pohodovou plážovou dovolenou.

Ceny nejlevnějších aparthotelů i menších 2* a 3* hotelů zde začínají v létě na skvělých 1 200 Kč za noc pro 2, zatímco lepší hotely přímo u pláže prodávají noc od 2 500 Kč, což je stále slušná cena na dovolenkovou destinaci.

Zájezdy do Puerto Rico

České cestovní kanceláře mají ve svých nabídkách na ostrov Gran Canaria i letovisko Puerto Rico. Ceny týdenních pobytů beze stravy zde začínají na 16 000 Kč, pobyty all-inclusive v nejlepších hotelech přímo na pláži pak startují na částkách 20 000 Kč.

Jak se sem dostat?

Puerto Rico leží na jihu ostrova 49 km od letiště Gran Canaria. Cesta autem vede po pohodlné dálnici, sjezd číslo 62 je přehledně značen a většina ubytování nabízí parkování zdarma. Pokud se do Puerto Rico vypravíte autem na jednodenní výlet odjinud, zdarma můžete zaparkovat například u pláže Amadores na okraji města.

Puerto Rico je výborně napojeno i na autobusovou dopravu, na zastávky narazíte po celém městě a dostanete se sem například z následujících míst těmito linkami:

  • Maspalomas: 1, 33, 39, 70, 90
  • Playa de Inglés: 1, 33, 39, 90
  • Puerto de Mogán: 1, 33, 70
  • Las Palmas: 1, 91
  • Letiště Las Palmas: 1, 91

Jízdní řády jednotlivých linek najdete na webu dopravního podniku a detailní informace o cestování autobusem v kapitole Doprava.

Chystáš se na Gran Canarii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 21. 01. 2022