Tejeda

27 míst co vidět na Gran Canarii

Anfi del Mar

Písčitá pláž, Letovisko

Pláž Anfi

Pláž Anfi del Mar patří k oblíbeným malým letoviskům na jižním pobřeží Gran Canarie. Playa Anfi del Mar se nachází v malém městečku Los Caideros poblíž známějšího letoviska Puerto Rico a řadí se mezi nejhezčí pláže ostrova.

Vybavení pláže a koupání

Anfi del Mar je populární zejména mezi rodinami s dětmi. Její velmi pozvolný vstup do moře, jemný bílý písek a vždy klidná hladina chráněná umělými kamennými valy před velkými vlnami jsou ideální kombinací pro pohodové koupání a plážové hrátky.

Pláž lemuje alej palem, která místu kromě stínu dává i exotický ráz. Na vzdory faktu, že Anfi del Mar leží v jednom z nejmenších letovisek na jižní riviéře, zde využijete opravdu široké škály služeb od půjčoven lehátek a slunečníků po živou promenádu s restauracemi, cukrárnami a obchody všemožného ražení včetně supermarketu SPAR.

Ubytování

Letovisko kolem Anfi del Mar nabízí především aparthotely a prázdninové domy, kde strávíte klidně celou dovolenou. Ceny jsou zde velmi příznivé a pohybují se mezi 2 500 až 5 700 Kč za celý apartmán, tedy typicky 3 až 5 lidí. Mezi nejlepší ubytování patří rozhodně 5* aparthotel Anfi del Mar 2 přímo na pláži s plně zařízenými byty k pronájmu.

Mezi nejlepší prázdninové domy u Anfi del Mar patří Casa Oti, Casa La Palmera či Guesthouse Le Rêve.

Doprava

Po okrajích letoviska můžete zaparkovat zdarma na velkých parkovištích kolem kruhového objezdu, k pláži následně dojdete pěšky do 10 minut. Pláž Anfi del Mar leží cca 45 km poblíž dálnice GC-1.

U kruhového objezdu na okraji letoviska najdete zastávku autobusů a dostanete se sem například z následujících míst těmito linkami:

  • Maspalomas: 1, 33, 39, 70, 90
  • Playa de Inglés: 1, 33, 39, 90
  • Puerto de Mogán: 1, 33, 70
  • Las Palmas: 1, 91
  • Letiště Las Palmas: 1, 91

Jízdní řády jednotlivých linek najdete na webu dopravního podniku a detailní informace o cestování autobusem v kapitole Doprava.

Chystáš se na Gran Canarii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 22. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.