Tejeda

27 míst co vidět na Gran Canarii

Palmitos Park

Zoo, Aquarium, Botanická zahrada

Palmitos Park

Oblíbeným místem pro půldenní výlety z letovisek na jižním pobřeží je Palmitos Park, jedné z nejpopulárnějších atrakcí na Gran Canarii. Na 20 hektarech navštívíte delfinárium s delfíními show, akvárium, malou zoo i botanickou zahradu. Palmitos Park je ideálním místem, jak zabavit děti i milovníky přírody.

Oficiální web: www.palmitospark.es

Delfinárium i show s papoušky

Největší atrakcí Palmitos Parku je bezpochyby delfinárium s každodenním představeními včetně možnosti plavání s delfíny. Druhou top atrakcí je největší evropská sbírka jihoamerických cvičených papoušků. Ti umí například jezdit na kole nebo plnit různá slovní cvičení a úlohy.

Varani, motýli i orchideje

Palmitos Park ale není známý jen delfíny a papoušky. Obdivovat můžete i zoo se vzácnými varany komodskými nebo skleník s největší evropskou sbírkou orchidejí a exotických motýlů.

Uvidíte zde ale mnohem více živočichů z celého světa, oblíbený je pavilon opic nebo jihoafrických surikat. Do podmořského světa můžete nahlédnout ve dvou velkých akváriích s rybami všech oceánů.

Vstup a otevírací doba

Palmitos Park je otevřený každý den od 10:00 do 17:00 během zimy (říjen-březen) a až do 18:00 v létě. Delfíní show se konají 2x denně ve 13:30 a 16:00.

Vstupenka stojí 33 EUR na celý den pro dospělé (od 11 let), děti 5-10 let zaplatí 22 EUR, děti 3-4 roky pak 11 EUR. Další nabídku různě zvýhodněných vstupenek najdete na oficiálním webu parku.

Jak se sem dostat?

Palmitos Park leží 12 km severně od Maspalomas ve vnitrozemí ostrova. Kromě auta se sem dostanete i autobusy:

  • linka 45: jede 3-4x denně (jízdní řád) do letovisek Maspalomas, Playa del Inglés, San Agustín a Bahía Feliz
  • linka 70: jede 3x denně (jízdní řád) do letovisek Maspalomas, Anfi del Mar, Puerto Rico a Puerto de Mogán

Chystáš se na Gran Canarii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 04. 06. 2022

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.