Tejeda
Gran Canaria

27 míst co vidět na Gran Canarii

Playa de Amadores

Písčitá pláž

Pláž Amadores

Pláž Amadores patří mezi nejznámější a nejoblíbenější letoviska na Gran Canarii. Nachází se v krásném menším letovisku Puerto Rico na jižním pobřeží ostrova s nádhernými kulisami skalnatých útesů, hlubokých roklí a tyrkysově modrého oceánu.

Vybavení pláže a koupání

Už z fotek je patrná velká výhoda pláže Amadores na první pohled. Díky umělých kamenitým valům, které pláž obklopují ze dvou stran, je voda zde mimořádně klidná bez velkých vln, které se okolo Kanárských ostrovů často objevují. Vstup do vody je navíc pozvolný a očištěný od kamenů, takže velmi pohodlný. Díky z velké části uzavřenému "přírodnímu bazénu" bývá také teplota vody na Playa de Amadores o něco vyšší než na otevřeném moři.

Pláž pokrývá jemný bílý písek a je doslova obklopena půjčovnami lehátek a slunečníků (ceny kolem 12 EUR na den za set 2 lehátek a slunečníku), půjčit si zde můžete třeba loďku nebo šlapadlo.

Samozřejmostí jsou toalety a sprchy zdarma a několik menších restaurací a bister přímo na plážové promenádě.

Asi 100 metrů od pláže si můžete nakoupit zásoby v supermarketu SPAR.

Ubytování

Okolí pláže Amadores obklopují menší hotelové resorty či apartmány, které se můžou díky kopcovitému terénu chlubit nádhernými výhledy na moře. Zejména u apartmánů se můžete těšit na velmi příznivé ceny mezi 1 700 a 2 500 Kč za noc za celý apartmán. Podívejte se volné nabídky v apartmánech Gran Amadores nebo v luxusním aparthotelu Holiday Club Playa Amadores.

Z klasických hotelů přímo u pláže bychom doporučili 4* Gloria Palace Royal Hotel & Spa s nádherným bazénem a výhledem.

Zájezdy

I přímo pláž Amadores je v nabídce českých cestovních kanceláří a zájezdy sem začínají cca na 20 000 Kč za týden bez stravy, avšak mohou se objevit výhodnější last-minute nabídky.

Jak se sem dostat?

Cestujete-li po Gran Canarii autem, máme pro vás dobrou zprávu. Přímo u pláže můžete zaparkovat na oficiálním parkovišti zcela zdarma na libovolně dlouhou dobu. Playa de Amadores navíc leží poblíž hlavní příjezdové silnice z dálnice do Puerto Rica, takže ji nemůžete minout.

Playa de Amadores je dobře dostupné také autobusovou dopravou. Zastávka se nachází asi 50 metrů od pláže a využít můžete spoje do následujících měst.

  • Centrum Puerto Rico: 1, 33, 39, 70, 90, 91
  • Puerto de Mogán: 1, 33, 70
  • Maspalomas: 1, 33, 39, 70, 90
  • Playa de Inglés: 1, 33, 39, 90
  • Las Palmas: 1, 91
  • Letiště Las Palmas: 1, 91

Jízdní řády jednotlivých linek najdete na webu dopravního podniku a detailní informace o cestování autobusem v kapitole Doprava.

Chystáš se na Gran Canarii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 21. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.