Tejeda
Gran Canaria

27 míst co vidět na Gran Canarii

Roque Bentayga

Přírodní útvar

Roque Bentayga

Vnitrozemí Gran Canarie je známé členitostí, horskými masivy a nesčetnými skalními útvary prazvláštních tvarů. Jeden z nich, Roque Nublo, dokonce patří k hlavním symbolům Gran Canarie, avšak podle nás ještě mnohem zajímavější je právě skála Roque Bentayga tyčící se jako nepřehlédnutelná dominanta nad vesničkou Tejeda.

Roque Bentayga je nejvyšším vrcholem stejnojmenného 1 414 metrů vysokého kopce a oproti známějšímu Roque Nublo se odsud naskytnou otevřenější výhledy na velmi exoticky vyhlížející krajinu skalnatých roklí porostlých jen řídkou vegetací a trávou.

Výstup na Roque Bentayga

Dostat se na k vrcholu skály je velmi snadné, což pro některé může být výhoda, pro jiné nevýhoda. Neužijete si dobrý pocit z dlouhého výšlapu zkrátka proto, že sem žádné jiné cesty nevedou. Roque Bentayga totiž leží na poměrně strmém útesu a srázy skálu obklopují ze tří stran.

Přístupová značená stezka vede od konce úzké asfaltové silničky s parkovištěm a toaletami. Čeká vás pouze 1,5 km dlouhá cesta tam i zpět dohromady (mapa trasy) a ani převýšení není nijak drastické.

Jak se sem dostat?

K začátku trasy se dostanete pouze autem po klikaté silničce, která se odpojuje od silnice číslo GC-60:

Autobus lze využít do zastávky Las Moradas, odkud však musíte jít cca 2 km po asfaltové silnici. Projíždí tudy linka číslo 18 z Maspalomas do Tejedy (jízdní řád – přes Las Moradas jezdí jen černé spoje, nikoliv ty zvýrazněné modrou a oranžovou barvou).

Chystáš se na Gran Canarii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 22. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.