Black Beach
Lanzarote

18 míst co vidět na Lanzarote

Puerto del Carmen

Letovisko, Písčitá pláž

Puerto del Carmen

Puerto del Carmen je největším letoviskem na Lanzarote a patří k nejoblíbenějším plážovým destinacím na celých Kanárských ostrovech. Na rozdíl od letovisek Costa Teguise nebo Playa Blanca zde nenajdete jen zástavbu hotelovými resorty, ale také poměrně rozsáhlé typické lanzarotské město s malými bílými domky, romantickým rybářským přístavem a především nekonečné pláže.

Ve městě využijete veškeré vybavenosti od desítek restaurací a barů, přes lékárny, banky a pošty po supermarkety a luxusní obchody na plážové promenádě.

Pláže a koupání

Tím hlavním, čím Puerto del Carmen přitahuje turisty, jsou překrásné a prostorné pláže s jemný šedivo-zlatým pískem.

Přímo v centru města narazíte na hlavní Playa Grande, půlkilometrovou pláž, kterou lemuje živá promenáda s obchody, restauracemi a vším vybavením od sprch po půjčovny lehátek a nabídkami vodních atrakcí. Ostatně Playa del Carmen je jediným letoviskem na ostrově s bohatou nabídkou různých vodních aktivit jako je jízda na nafukovacím banánu, vodních lyžích nebo parasailing.

Playa Grande je otevřenější, a tak zde očekávejte mírné vlny ideální k bodysurfingu. Vstup do moře je relativně pozvolný a bezpečný bez kamenů a významných spodních proudů.

Na východním okraji letoviska, které volně přechází v sousední malé Los Pocillos, si pak užijete parádní den na jedné z největších lanzarostkých pláží Playa de los Pocillos, která volně přechází ve více než 6 km dlouhý pás pláží až směrem k letišti.

Playa de los Pocillos se může pochlubit délkou přes kilometr a hlavně impozantní šířkou místy až 250 metrů. O prostor tu tak opravdu nebudete mít nouzi. Plážové promenádě dominuje moderní náměstí Plaza de Las Naciones s veřejnými toaletami a sprchami. Restaurace a bary najdete na východním okraji pláže, stejně jako supermarket Spar.

Zájezdy do Puerto del Carmen

V portfoliu českých cestovek má Puerto del Carmen nezastupitelné místo. Podél pobřeží najdete především menší komorní rezorty či aparthotely, ale na okrajích města i větší uzavřené resorty s maximálním soukromím.

Právě do Puerto del Carmen se nejčastěji objevují akční nabídky zájezdů výjimečně už od 11 000 Kč, standardní ceny za all-inclusive týdenní pobyty jsou mezi 16 000 a 20 000 Kč.

K nejoblíbenějším resortům, do kterých míří zájezdy českých cestovek, patří Aequora Lanzarote Suites nebo jeden z nejlepších lanzarostkých hotelů Sol Lanzarote.

Ubytování

Puerto del Carmen je přívětivé i k individuálním turistům svou opravdu velmi bohatou nabídkou levných apartmánů s cenami od 1 200 Kč za noc pro dva i menších butikových hotelů s cenami okolo 2 000 Kč.

Níže doporučujeme ta nejlepší ubytování poblíž pláže nebo centra s dobrým poměrem ceny a kvality:

Jak se do Puerto del Carmen dostat?

Autem

Puerto del Carmen leží na čtyřproudé silnici LZ-40, která se asi 3 km odsud odděluje na několika místech od hlavní ostrovní dálnice. Letiště je od letoviska vzdálené pouhých 8 km a hlavní město Arrecife pak 14 km.

Parkování v Puerto del Carmen je bezplatné, zastavit můžete klidně na hlavní plážové promenádě, kde však bývá značně omezený počet míst. Větší parkoviště najdete například u starého přístavu.

Autobusem

Budete-li chtít trávit čas hlavně v letovisku, auto vůbec nepotřebujete. Do Puerto del Carmen zajíždí mnoho autobusových linek, níže uvádíme hlavní směry, pro jízdní řád klikněte na číslo linky:

  • Arrecife2362425
  • Letiště Lanzarote: 61, 161
  • Playa Blanca: 61
  • Costa Teguise: 3

Za jízdenku na letiště zaplatíte 1,40 EUR, do Arrecife 1,70 EUR a do Playa Blanca 2,75 EUR.

Všechny linky zastavují u přístavu (zast. Costa Volcán), linky 2, 24 navíc projíždějí i podél celého pobřeží a všech pláží.

Chystáš se na Lanzarote?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 26. 11. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.