Black Beach

18 míst co vidět na Lanzarote

Costa Teguise

Písčitá pláž, Letovisko

Costa Teguise

Oblíbené luxusnější letovisko s větším a známými hotelovými resorty Costa Teguise leží nedaleko hlavního města Arrecife na západním pobřeží Lanzarote. Costa Teguise patří spolu s Puerto del Carmen a Playa Blanca k hlavním lanzarotským letoviskům pro cestovní kanceláře, zatímco pro individuální cestovatele je zde poměrně draho a vyplatí se jim spíš na místní pláže dojíždět například z levnějšího Arrecife.

Costa Teguise se sice může chlubit veškerým zázemím, mnoha hotely, restauracemi i atrakcemi, ale přesto si udržuje velmi klidnou a komorní atmosféru ideální pro trávení pohodové plážové dovolené.

Pláže a koupání

Na Costa Teguise najdete 4 menší přírodní pláže pokryté jemným světlým pískem, které jsou vtěsnané do fotogenického skalnatého pobřeží malých zátok a chráněné tak před velkými vlnami. I přes to, že je pobřeží nepravidelně pokryto černými lávovými kameny, přístup z pláží do moře je písečný a velmi pozvolný.

Nejlepší pláží je centrální Playa de la Cucharas, která je s délkou 400 metrů i největší. Využít zde můžete půjčovny lehátek a slunečníků, restaurace a bary na přilehlé promenádě i nabídky vodních sportů, zejména windsurfingu, který je na Costa Teguise velmi populární.

Aquapark i akvárium

Nejen plážemi se ve městečku můžete zabavit. Navštivte zde největší vodní park na Lanzarote Aquapark Costa Teguise s množstvím skluzavek, tobogánů, vodních vírů, umělých vln a mnoha dalšími atrakcemi. Aquapark se nachází asi 2 km od pláží a zastavují zde autobusy 31 a 33 (zast. Avenida de Golf).

Blíž k centru pak nevynechejte návštěvu hezky udělaného a poměrně velkého akvária s mnoha nádržemi včetně podmořského tunelu se žraloky.

Zájezdy na Costa Teguise

Letovisko je velmi populární i u mnoha českých cestovek a zájezdy sem nabízejí celoročně. Costa Teguise patří mezi dražší kanárská letoviska, a tak počítejte s cenami týdenních zájezdů od 15 000 Kč se snídaní, resp. od 20 000 Kč s all-inclusive.

K nejoblíbenějším resortům patří Occidental Lanzarote (Barceló) nebo Be Live Experience Lanzarote.

Ubytování na Costa Teguise

V letovisku ale samozřejmě můžete trávit čas i při individuální cestě na Lanzarote, byť hotely zde patří k nejdražším a spíš se vyplatí sem dojíždět z levnějšího Arrecife. Nejnižší ceny v apartmánových resortech začínají na 1 800 Kč za noc, klasické hotelové resorty pak startují na 2 400 Kč za noc.

Jak se dostat do Costa Teguise?

Autem

Na západní části dálničního obchvatu Arrecife se odděluje čtyřproudá silnice, která vás po 7 km dovede přímo do centra letoviska. Hned u hlavní silnice asi 150 metrů od pláže najdete velké parkoviště zdarma stíněné palmami.

Autobusem

Costa Teguise je bez potíží dostupné i několika autobusovými linkami. Napříč letoviskem najdete hned několik autobusových zastávek.

Do Arrecife se každou chvíli dostanete autobusovými linkami 1325, na pláž Famara jezdí přímo z letoviska také autobusy číslo 31 a 33. Detailní informace o cestování po Lanzarote, ceny jízdenek a kde je koupit najdete v kapitole Doprava.

Chystáš se na Lanzarote?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 26. 11. 2023