Black Beach

18 míst co vidět na Lanzarote

Playa Honda

Písčitá pláž, Letovisko

Playa Honda

Letovisko Playa Honda se řadí k nejklidnějším plážovým městům na Lanzarote se skvělou dostupností. Leží jen 3 km od hlavního města Arrecife a 2,5 km od letiště Lanzarote.

Navzdory své skvělé dostupnosti a hezkým prostorným plážím je Playa Honda opravdu klidné městečko a v porovnání s ostatními letovisky tu jsou i v hlavní sezoně pláže prakticky liduprázdné. V samotném městě narazíte takřka výhradně na typické malé bílé domky, pár restaurací a obchodů včetně většího supermarketu Eurospar.

Pláže a koupání

Letovisko se může pochlubit takřka 700 metrů dlouhou pláží s jemným světlým pískem, která je navíc velmi široká a celkově prostorná. Její jižní část sahá až k přistávací dráze lanzarotského letiště, takže pláž je vhodná i pro letecké nadšence.

Nevýhodou Playa Honda může být vstup do moře, který je možný pouze v její prostřední části. Po okrajích jsou mělké útesy, přes které se do moře nedá dostat.

Další nevýhodou je absence půjčoven lehátek a slunečníků, nenarazíte zde ani na žádné nabídky vodních sportů. Každopádně pokud hledáte klidné čisté letovisko s minimem návštěvníků a velmi blízko letiště, Playa Honda je pro vás jako stvořená.

Ubytování Playa Honda

V letovisku nečekejte žádné velké hotely ani resorty, ale menší soukromé apartmány, penziony a vily povětšinou se skvělým hodnocením. Playa Honda patří mezi dražší letoviska a ceny se zde pohybují okolo 3 000 Kč na noc. Přidáváme tipy na konkrétní ubytování přímo u pláže s nejlepším poměrem ceny a kvality:

Jak se do Playa Honda dostat?

Autem

Playa Honda leží přímo u hlavní lanzarotské dálnice a parkování běžně na ulicích je zde zdarma. Provoz v letovisku je minimální a tudíž cesta autem bezproblémová.

Autobusem

Do Playa Honda až k plážím zajíždí autobusová linka číslo 21 (jízdní řád / mapa) jezdící z Arrecife, kde zastavuje na obou autobusových nádraží, u místních pláží i v centru.

Na hlavní dálniční křižovatce pak zastavují všechny další autobusové linky projíždějící okolo, tj.:

  • na letiště: linky  2223 (jen víkendy a svátky)
  • do Arrecife: linky  23561922242560
  • do Puerto del Carmen: linky  2362425

Chystáš se na Lanzarote?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 26. 11. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.