Black Beach

18 míst co vidět na Lanzarote

Caldera Blanca

Sopka

Caldera Blanca

Sopečný kráter Caldera Blanca patří k nejkrásnějším horám na Lanzarote a ukázkovým příkladům sopečné krajiny. Se svojí výškou 459 m n. m. sice není nejvyšší, ale s průměrem kráteru přes 1,15 km je zdaleka nejširší na celém ostrově.

Název sopky - Bílý kráter - napovídá vzezření hory. Její svahy čas vysušil do béžovo-žluto-bílých barev, které ostře kontrastují s okolní krajinou černých lávových polí sahajících kam až oko dohlédne. Tato pole byla vytvořena ohromnými erupcemi v 18. století v sousední oblast Timanfaya, ale nedosáhly až takové výšky, aby pohltily 5 000 let starou sopku Caldera Blanca, a tak ční nad krajinou jako osamělý bílý maják.

Úrodná půda na dně kráteru se po každém dešti zazelená travinami a naplní malým jezírkem.

Trek na Caldera Blanca

Hora je jednou z mála krajině sopek na jihozápadě Lanzarote, na kterou vede oficiální turistická stezka. Trek začíná na konci asi 1 km dlouhé prašné cesty vedoucí z obce Mancha Blanca, kde můžete zaparkovat své auto. Dál pokračuje černotou vyschlých lávových polí a po chvíli už vás dovede na úpatí svahů Caldera Blanca, po kterých vyšplháte až na vrchol.

Cesta je pohodlná a díky nízké výšce sopky se nemusíte bát ani žádných dramatických převýšení.

  • Délka trasy (tam i zpět celkem): 9 km
  • Čas: cca 2,5 až 3 hodiny
  • Mapa trasy

Jak se sem dostat?

Nejpohodlnější cesta vede půjčeným autem, kterým dojdete opravdu až na okraj prašné cesty do lávových polí. Z Arrecife sem ujedete asi 21 km.

Autobusem se můžete dostat do centra obce Mancha Blanca, čímž se celou cestu prodloužíte celkem zhruba o 2,5 km. Zastavují zde autobusy z Arrecife linky 16 a z vnitrozemského Teguise linky 53.

Chystáš se na Lanzarote?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 26. 11. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.