Black Beach
Lanzarote

18 míst co vidět na Lanzarote

Playa del Papagayo

Písčitá pláž

Pláž Papagayo

Playa del Papagayo, ikonická pláž na jižním pobřeží Lanzarote poblíž letoviska Playa Blanca, patří k nejoblíbenějším na celém ostrově a přitahuje návštěvníky po celý rok. Ačkoliv název "Papagayo" evokuje pojmenování po papoušcích, ve skutečnosti nejspíš pochází z portugalského názvu ryby Xyrichtys novacula, která zde byla v dobých portugalské nadvlády lovena.

Pláž Papagayo přitahuje turisty svým syrově přírodním prostředím zcela mimo zásahy člověka. Nachází se v uzavřené skalnaté zátoce, kde smaragdová průzračná voda ostře kontrastuje s hnědo-žlutou barvou pouštního prostředí.

Těšit se můžete na jemný zlatavý písek a voda v uzavřené zátoce je prakticky vždy klidná jako v bazénu. Díky kamenitému dnu a rozeklaným břehům zátoky zde vznikají i vhodné podmínky pro šnorchlování, byť podmořský život na Kanárech nepatří k nejbohatším.

Přímo na pláži nenajdete žádné vybavení, nicméně na útesu těsně nad zátokou jsou přes den otevřené dvě menší restaurace.

Jak se na Papagayo dostat?

Pláž Papagayo leží asi 4,5 km jižně od letoviska Playa Blanca a dostat se sem můžete třemi způsoby:

Autem

Autem se dá dojet prakticky přímo k pláži, resp. útesu nad ní, od parkoviště pak dolů vede pohodlná stezka. Najdete zde velké bezplatné parkoviště, cesta k němu z Playa Blanca je prašná, ale dostupná pro všechna auta, viz mapa trasy.

Lodí

Ze starého přístaviště v Playa Blanca (nikoliv z přístavu trajektů) vyplouvají k Playa del Papagayo zhruba 4-5x denně lodní taxi.

Pěšky

Poslední variantou je pobřežní procházka po pěší stezce, která od starého přístavu v Playa Blanca měří 4,5 km jedním směrem. Cesta je pohodlná víceméně po rovině, viz mapa trasy.

Chystáš se na Lanzarote?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 26. 11. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.