Cala Gat

38 míst co vidět na Mallorce

Alcúdia

Kostel, Turistické město

Alcudia

Na severu ostrova najdete dřívější hlavní město, Alcudii. V letních měsících se mění v turistické místo, kde se každé úterý a neděli konají vyhlášené trhy, na nichž můžete koupit vše od lokálních potravin, až po výrobky místních umělců či napodobeniny luxusních značek.

Rezervuj hotel na Mallorce v předstihu

Turisty jako první přivítají středověké hradby, které se zachovaly v perfektním stavu až do dnešních dnů. Ačkoli pochází již ze 14. století, kdy je nechal postavit katalánský král Jindřich II., část z nich je přístupná i dnes přes brány starého města.

Město není známé jen pro trhy, ale také pro svou bohatou historii, kterou tu stále můžete cítit a vdechnout. Za zmínku stojí neogotický kostel sv. Jakuba a ruiny amfiteátru či archeologické muzeum.

Port d'Alcúdia

Asi 1 km od Alcudie najdete moderní letovisko Port d'Alcudia, poblíž kterého se nachází jedna z nejdelších písečných pláží na Mallorce Platja de Muro.

Ubytování

Zvolit můžete bydlení přímo v historické Alcudii nebo o něco praktičtější ubytování v letovisku Port d'Alcudia, odkud budete mít přístup k plážím i lepší dopravní spojení se zbytkem ostrova. Očekávejte vyšší ceny od 2 500 Kč za noc pro dva výš.

Pro lepší orientaci přinášíme tipy na konkrétní hotely s nejlepším poměrem ceny a výkonu. 

  • Innside by Meliá Alcudia – 4* aparthotel známého řetězce asi 100 metrů od pláže a velmi slušnými cenami od 2 700 Kč na noc
  • Bonavida Apartments – nejlépe hodnocený aparthotel přímo na pláži, ceny od 3 000 Kč na noc,
  • BQ Delfín Azul Hotel – leží 200 metrů od pláže a patří k nejlevnějším 4* hotelům v Alcúdii s cenami od 2 300 Kč na noc
  • Fonda Llabrés Boutique Hotel – krásný moderní 3* hotel přímo v historickém centru Alcúdie, patří k nejlépe hodnoceným

Jak se tam dostat?

Podél hlavní ulice, která lemuje historické centrum, najdete dostatek prostoru pro parkování zdarma. 

Kromě toho se do historického centra Alcudie i letoviska Port d'Alcudia dostanete několika autobusovými linkami. Pro detaily o trase, jízdním řádu a cenách jízdenek klikněte na číslo linky:

  • 302 – Port d'Alcudia, Palma de Mallorca, Can Picafort, Inca
  • 322 – Port d'Alcudia, Can Picafort, Port de Pollenca
  • A32 – expresní linka na letiště

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 09. 05. 2024

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.