Cala Gat

38 míst co vidět na Mallorce

Alcúdia

Místo

Alcudia

Na severu ostrova najdete dřívější hlavní město, Alcudii. V letních měsících se mění v turistické místo, kde se každé úterý a neděli konají vyhlášené trhy, na nichž můžete koupit vše od lokálních potravin, až po výrobky místních umělců či napodobeniny luxusních značek.

Turisty jako první přivítají středověké hradby, které se zachovaly v perfektním stavu až do dnešních dnů. Ačkoli pochází již ze 14. století, kdy je nechal postavit katalánský král Jindřich II., část z nich je přístupná i dnes přes brány starého města. Město není známé jen pro trhy, ale také pro svou bohatou historii, kterou tu stále můžete cítit a vdechnout. Za zmínku stojí neogotický kostel sv. Jakuba a ruiny amfiteátru či archeologické muzeum.

Port d'Alcúdia

Asi 1 km od Alcudie najdete moderní letovisko Port d'Alcudia, poblíž kterého se nachází jedna z nejdelších písečných pláží na Mallorce Platja de Muro.

Ubytování

Zvolit můžete bydlení přímo v historické Alcudii nebo o něco praktičtější ubytování v letovisku Port d'Alcudia, odkud budete mít přístup k plážím i lepší dopravní spojení se zbytkem ostrova. Očekávejte vyšší ceny od 2 500 Kč za noc pro dva výš.

Pro lepší orientaci přinášíme tipy na konkrétní hotely s nejlepším poměrem ceny a výkonu. 

  • Innside by Meliá Alcudia – 4* aparthotel známého řetězce asi 100 metrů od pláže a velmi slušnými cenami od 2 700 Kč na noc
  • Bonavida Apartments – nejlépe hodnocený aparthotel přímo na pláži, ceny od 3 000 Kč na noc,
  • BQ Delfín Azul Hotel – leží 200 metrů od pláže a patří k nejlevnějším 4* hotelům v Alcúdii s cenami od 2 300 Kč na noc
  • Fonda Llabrés Boutique Hotel – krásný moderní 3* hotel přímo v historickém centru Alcúdie, patří k nejlépe hodnoceným

Zájezdy do Alcúdie

České cestovní kanceláře mají ve svých nabídkách na ostrov Mallorca i letovisko Alcúdia. Ceny týdenních pobytů beze stravy zde začínají na 11 000 Kč, pobyty all-inclusive v nejlepších hotelech přímo na pláži pak startují na částkách 20 000 Kč.

Jak se sem dostat?

Podél hlavní ulice, která lemuje historické centrum, najdete dostatek prostoru pro parkování zdarma. 

Kromě toho se do historického centra Alcudie i letoviska Port d'Alcudia dostanete několika autobusovými linkami. Pro detaily o trase, jízdním řádu a cenách jízdenek klikněte na číslo linky:

  • 302 – Port d'Alcudia, Palma de Mallorca, Can Picafort, Inca
  • 322 – Port d'Alcudia, Can Picafort, Port de Pollenca
  • A32 – expresní linka na letiště

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 10. 05. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.