Zpět na seznam míst co vidět na Mallorce
Alcudia

Alcudia

Na severu ostrova najdete dřívější hlavní město, Alcudii. V letních měsících se mění v turistické místo, kde se každé úterý a neděli konají vyhlášené trhy, na nichž můžete koupit vše od lokálních potravin, až po výrobky místních umělců či napodobeniny luxusních značek.

Turisty jako první přivítají středověké hradby, které se zachovaly v perfektním stavu až do dnešních dnů. Ačkoli pochází již ze 14. století, kdy je nechal postavit katalánský král Jindřich II., část z nich je přístupná i dnes přes brány starého města. Město není známé jen pro trhy, ale také pro svou bohatou historii, kterou tu stále můžete cítit a vdechnout. Za zmínku stojí neogotický kostel sv. Jakuba a ruiny amfiteátru či archeologické muzeum.

Asi 1 km od Alcudie najdete moderní letovisko Port d'Alcudia, poblíž kterého se nachází jedna z nejdelších písečných pláží na Mallorce Platja de Muro.

Ubytování

Zvolit můžete bydlení přímo v historické Alcudii nebo o něco praktičtější ubytování v letovisku Port d'Alcudia, odkud budete mít přístup k plážím i lepší dopravní spojení se zbytkem ostrova. Očekávejte vyšší ceny od 2 000 Kč za noc pro dva výš...

Jak se sem dostat

Podél hlavní ulice, která lemuje historické centrum, najdete dostatek prostoru pro parkování zdarma. 

Kromě toho se do Alcudie dostanete několika autobusovými linkami. Pro detaily o trase, jízdním řádu a cenách jízdenek klikněte na číslo linky:

  • 351 – Port d'Alcudia, Palma de Mallorca, Can Picafort, Inca
  • 352 – Port d'Alcudia, Can Picafort, Port de Pollenca
  • A32 – expresní linka na letiště
  • Naviguj: 39.8527, 3.1226

Další místa na Mallorce

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 23 dny
Navrhni úpravu