Zpět na seznam míst co vidět na Mallorce
Pláž Cala Formentor

Pláž Cala Formentor

Tato malá pláž na severu ostrova (poblíž Cap de Formentor) patří mezi nejkrásnější pláže ostrova. Jemný bílý písek, tyrkysová voda a bohatá nabídka vodních sportů. Tady se rozhodně nudit nebudete. Odpočinek ve stínu vám nabídnou borovice rostoucí podél pláže nebo si můžete zaplatit lehátko se slunečníkem (cca 13 EUR za set na jeden den).

Pláž leží v malebné zátoce ohraničené kopci a útesy, pás jemného bílého písku střeží mohutné piniové borovice. Najdete zde veškeré zázemí od půjčoven vybavení pro vodní sporty po restaurace a bary. Počítejte ovšem s tím, že ceny jsou tu jedny z nejvyšších na celém ostrově.

Jak se sem dostat

Cala Formentor, často také nazývaná Platja Formentor, se nachází na úplném severním cípu Mallorcy, asi 70 km od Palmy. Nedaleko pláže (cca 75 metrů) se nachází oficiální placené parkoviště, ceny se liší podle sezony a pohybují se od 8 do 15 EUR za stání (nehledě na dobu stání). Míst, kde byste mohli nechat auto zdarma, je v oblasti velmi málo a v sezoně je prakticky nemožné takové najít.

Autobusem se k pláži nedostanete. Nejbližším městem, kam jezdí autobusy, je 9 km vzdálené Port de Pollenca.

Ubytování

Nejvíce nabídek ubytování najdete právě v blízkém městě Port de Pollenca, kde se soustředí hotely, apartmány i studia. Počítejte však s vysokými cenami – ty nejlevnější apartmány startují na cenách od 2 500 Kč za noc pro dva.

 

  • Naviguj: 39.928, 3.13884

Další místa na Mallorce

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu