Cala Gat
Mallorca

38 míst co vidět na Mallorce

Vyhlídka Es Colomer

Místo

Výhled es Colomer

Pokud otevřete katalog cestovní kanceláře s nabídkami na Mallorcu, v 90% případech v něm narazíte na ikonickou fotografii nejsevernějšího bodu ostrova, mysu Cap de Formentor. Ten nejkrásnější výhled na něj se naskytne z vyhlídky "Mirador Es Colomer". Vyhlídka se nachází na vysokém útesu nad mořem a naskytnou se z ní spektakulární pohledy na celé skalnaté severní pobřeží Mallorcy. Je zabezpečena plotem a v letní sezoně bývá často přelidněná turisty, i tak však rozhodně stojí za návštěvu. 

Jak se sem dostat?

K vyhlídce Es Colomer se pohodlně dostanete pouze autem. Najdete ji asi 5 km od města Port de Pollenca. Menší parkoviště se nachází u silnice vedoucí na Cap de Formentor, od něj pak vede asi 300 metrů dlouhý turistický chodník k vyhlídce. Parkoviště je zdarma a zejména v časech západu Slunce velmi přeplněné. Při jízdě autem buďte velmi obezřetní, parkoviště se často zaplní a auta stojí podél krajnice v často dost nebezpečných místech.

U vyhlídky Es Colomer je i zastávka autobusu číslo 334 (jízdní řád), který jezdí 1-2x z měst Alcúdia, Port de Pollenca i Cala Figuera.

Ubytování

Nejvíce nabídek ubytování najdete v blízkém městě Port de Pollença, kde se soustředí hotely, apartmány i studia. Počítejte však s vysokými cenami – ty nejlevnější apartmány startují na cenách od 3 000 Kč za noc pro dva během hlavní sezony. Přímo u pláže ani v docházkové vzdálenosti žádné ubytování nenajdete.

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 07. 07. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.