Cala Gat
Mallorca

38 míst co vidět na Mallorce

Vyhlídka Es Colomer

Vyhlídka, Pobřeží

Výhled es Colomer

Pokud otevřete katalog cestovní kanceláře s nabídkami na Mallorcu, v 90% případech v něm narazíte na ikonickou fotografii nejsevernějšího bodu ostrova, mysu Cap de Formentor. Ten nejkrásnější výhled na něj se naskytne z vyhlídky "Mirador Es Colomer".

Vyhlídka se nachází na vysokém útesu nad mořem a naskytnou se z ní spektakulární pohledy na celé skalnaté severní pobřeží Mallorcy. Je zabezpečena plotem a v letní sezoně bývá často přelidněná turisty, i tak však rozhodně stojí za návštěvu.

Rezervuj hotel na Mallorce v předstihu

Jak se tam dostat?

K vyhlídce Es Colomer se pohodlně dostanete pouze autem. Najdete ji asi 5 km od města Port de Pollenca. Menší parkoviště se nachází u silnice vedoucí na Cap de Formentor, od něj pak vede asi 300 metrů dlouhý turistický chodník k vyhlídce. Parkoviště je zdarma a zejména v časech západu Slunce velmi přeplněné.

Při jízdě autem buďte velmi obezřetní, parkoviště se často zaplní a auta stojí podél krajnice v často dost nebezpečných místech.

Porovnej ceny autopůjčoven

U vyhlídky Es Colomer je i zastávka autobusu číslo 334, který jezdí 1-2x z měst Alcúdia, Port de Pollenca i Cala Figuera.

Ubytování

Nejvíce nabídek ubytování najdete v blízkém městě Port de Pollença, kde se soustředí hotely, apartmány i studia. Počítejte však s vysokými cenami – ty nejlevnější apartmány startují na cenách od 3 000 Kč za noc pro dva během hlavní sezony. Přímo u pláže ani v docházkové vzdálenosti žádné ubytování nenajdete.

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 09. 05. 2024