Cala Gat
Mallorca

38 míst co vidět na Mallorce

Cap de Formentor

Mys, Maják, Pobřeží

Cap de Formentor

Jen pár kilometrů od městečka Pollenca najdete asi nejfotogeničtější místo ostrova, Cap de Formentor. Místní ho nazývají také jako místo setkání větrů ostrova (Meeting point of winds), což vám také napoví o tom, jaké podmínky zde očekávat, bývá tu velice větrno, což ale v letních měsících není na škodu. Jedná se vlastně o konec formentorského poloostrova, který je 20 km dlouhý, nejsevernějšího cípu celé Mallorcy. Za příznivého počasí odsud můžete vidět sousední Menorcu.

Maják, jenž je vyobrazen na mnoha pohlednicích, není přístupný, můžete se však projít v blízkosti a užít si výhledy na skalnaté útesy a moře. V zimě zde hnízdí sokoli stěhovaví a můžete tu zahlédnout i stovky stěhovavých ptáků na jejich trase do/z teplých krajin. 

V letních měsících je cesta mezi pláží a majákem zavřená každý den od 10:00 do 19:00 hod., v zimě tu nepanuje žádné omezení.

Podívejte se také na místo Es Colomer, ze kterého se naskytne celkový pohled na mys Formentor a okolní útesy a který patří k nejznámějším místům na Mallorce.

Jak se sem dostat?

Cap de Formentor leží na severním kraji Mallorcy asi 76 km od Palmy. Dojet můžete až přímo k majáku, kde také můžete zaparkovat kdekoliv podél silnice. Jen počítejte s tím, že během sezony je zde přeplněno auty a především při západu slunce se může stát, že budete muset jít stovky metrů pěšky podél zaparkovaných aut. V letní sezoně je pak cesta od 10:00 do 19:00 pro auta zavřená a je nutné jet autobusem.

Po cestě k mysu narazíte na několik míst, z nichž se naskytnou úchvatné pohledy na útesy a moře. Při jízdě buďte velmi opatrní, silnice je úzká a řidiči-turisté často nepředvídatelně zastavují na fotopauzy.

Na Cap de Fromentor se lze dostat i autobusem číslo 334 (jízdní řád), který jezdí 1-2x z měst Alcúdia, Port de Pollenca i Cala Figuera.

Ubytování

Nejvíce nabídek ubytování najdete v blízkém městě Port de Pollença, kde se soustředí hotely, apartmány i studia. Počítejte však s vysokými cenami – ty nejlevnější apartmány startují na cenách od 3 000 Kč za noc pro dva během hlavní sezony. Přímo u pláže ani v docházkové vzdálenosti žádné ubytování nenajdete.

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 05. 02. 2024

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.