Cala Gat

38 míst co vidět na Mallorce

Playa de Muro

Písčitá pláž, Letovisko

Pláž Muro

Největší písečná pláž Mallorcy Platja de Muro leží na severu ostrova a je dokonce označena modrou vlajkou čistoty. Díky zvlášť mělké vodě, velmi pozvolnému vstupu a jemnému bílému písku je vhodná pro rodiny s dětmi. Po celé pláži najdete bezpočet lehátek a slunečníků (cca 15 EUR za set), ale i bohatou nabídku vodních sportů (paddle boarding, kajaky, šlapadla, …), stejně tak i klasická plážová občerstvení.

Platja de Muro volně přechází v městskou pláž v letovisku Port d'Alcúdia na severu a Can Picafort na jihu. Celkem si můžete užívat více než 12 km souvislé pláže, kde najdete jednak opuštěná místa bez lidí i živá centra plná barů a restaurací.

Ubytování

V blízkosti pláže Muro se můžete ubytovat ve dvou letoviscích. Větší a mnohem živější s malým historickým centrem a vším potřebným zázemím je Port d'Alcúdia na severu, zatímco na jihu najdete malé letovisko Can Picafort, kde jsou převážně apartmány a menší hotelové resorty. Je výrazně klidnější než Port d'Alcúdia, ale kromě hotelů, pár restaurací a malého supermarketu tu mnoho nenajdete.

Levnější je ubytování v Can Picafort, kde ceny začínají asi na 1 600 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj. V Port d'Alcúdii si připravte od 2 300 Kč výš.

Ubytovat se můžete i přímo na pláži Muro.

Jak se sem dostat?

Oficiální velká parkoviště po celé délce 12 km podél pláže nenajdete. Můžete však zdarma zaparkovat v jakékoliv ulici, které lemují celé pobřeží. Nejvíce problematické bude parkování v Port d'Alcúdii, kde je velký provoz. Z Palmy sem dojedete asi 50 minut autem.

Celá oblast kolem pláže Muro má velmi dobré pokrytí autobusovou dopravou.

Dostanete se sem těmito linkami (pro jízdní řád, mapu a cenu jízdenek klikněte na číslo linky):

Ceny jízdenek do Palmy se pohybují kolem 5,40 EUR, na přímé lince na letiště pak 8,10 EUR, více o cenách a platbě jízdenek v kapitole Doprava.

Podél pláže z Port d'Alcúdia do Can Picafort můžete využít linky 302, 322 a v letní sezoně i 324, které v souhrnu jezdí cca každých 10 minut. Jízdenka stojí podle vzdálenosti od 1,60 EUR do 1,85 EUR.

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 05. 02. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.