Zpět na seznam míst co vidět na Mallorce
Paguera

Paguera

Oblíbené letovisko Paguera (často psané taky jako Peguera) mezi českými cestovními kancelářemi leží v malebné oblasti členitého pobřeží plného zátok na jihovýchodě Mallorcy. Paguera je snadno dostupná po dálnici z Palmy, která je vzdálená asi 30 km. 

Letovisko patří mezi klidnější místa, což však neznamená, že si zde neužijete zábavu. Centrum městečka žije dlouho do noci a nabídne zábavu pro všechny typy cestovatelů.

Pláže

Oblast pobřeží kolem Paguery se může pyšnit několika pěknými městskými plážemi s krásnými výhledy na členité pobřeží. Většinu pláží pokrývá jemný bílý písek a jsou plně vybavené půjčovnami lehátek a slunečníků (kolem 14 EUR za set na den) a různými vodními aktivitami a sporty.

Přímo v Pagueře najdete hlavní pláž Palmira a vedlejší pláž Gran de Tora. Další hezké pláže najdete ve 2,5 km vzdáleném letovisku Santa Ponca, kam vede pobřežní cesta pro pěší.

Mezi Paguerou a Santa Ponca jsou také krásné miniútesy, mezi kterými se dá dobře šnorchlovat.

Ubytování

Paguera patří v rámci Mallorcy k nejlevnějším letoviskům. Dominují zde menší hotýlky a komornější resorty, kde v sezoně cena za noc ve dvoulůžkovém pokoji začíná zhruba na 1 800 Kč, mimo sezonu pak už na 1 500 Kč. 

Podívejte se na všechny hotely v letovisku Paguera.

Jak se sem dostat

Jak už bylo zmíněno výše, nejpohodlnější cesta vede autem z Palmy po dálnici Ma-1, cestu zvládnete do 30 minut. Pokud si auto nepůjčíte, z Palmy do Paguery jezdí pravidelné autobusové linky 102 a 104, přímo z letiště pak expresní autobus A11.

  • Naviguj: 39.5376, 2.45146

Další místa na Mallorce

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 29 dny
Navrhni úpravu