Cala Gat

38 míst co vidět na Mallorce

Paguera

Letovisko, Písčitá pláž

Paguera

Oblíbené letovisko Paguera (často psané taky jako Peguera) mezi českými cestovními kancelářemi leží v malebné oblasti členitého pobřeží plného zátok na jihovýchodě Mallorcy. Paguera je snadno dostupná po dálnici z Palmy, která je vzdálená asi 30 km.

Resorty u pláže se slevou - Paguera

Letovisko patří mezi klidnější místa, což však neznamená, že si zde neužijete zábavu. Centrum městečka žije dlouho do noci a nabídne zábavu pro všechny typy cestovatelů.

Pláže a koupání

Oblast pobřeží kolem Paguery se může pyšnit několika pěknými městskými plážemi s krásnými výhledy na členité pobřeží. Většinu pláží pokrývá jemný bílý písek a jsou plně vybavené půjčovnami lehátek a slunečníků (kolem 14 EUR za set na den) a různými vodními aktivitami a sporty.

Přímo v Pagueře najdete hlavní pláž Palmira a vedlejší pláž Gran de Tora. Další hezké pláže najdete ve 2,5 km vzdáleném letovisku Santa Ponca, kam vede pobřežní cesta pro pěší.

Mezi Paguerou a Santa Ponca jsou také krásné miniútesy, mezi kterými se dá dobře šnorchlovat.

Ubytování

Paguera patří v rámci Mallorcy k nejlevnějším letoviskům. Dominují zde menší hotýlky a komornější resorty, kde v sezoně cena za noc ve dvoulůžkovém pokoji začíná zhruba na 1 800 Kč, mimo sezonu pak už na 1 500 Kč. 

Podívejte se na všechny hotely v letovisku Paguera.

Podívejte se na náš výběr nejvýhodnějších hotelů či apartmánů v Pagueře:

Jak se tam dostat?

Jak už bylo zmíněno výše, nejpohodlnější cesta vede autem z Palmy po dálnici Ma-1, cestu zvládnete do 30 minut. Pokud si auto nepůjčíte, z Palmy do Paguery jezdí pravidelné autobusové linky 102, přímo z letiště pak expresní autobus A11.

Lokální spojení do sousedních letovisek Santa Ponsa a Port d'Andratax zajišťuje linka 122.

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 09. 05. 2024