Cala Gat

38 míst co vidět na Mallorce

Banyalbufar

Vesnice, Vyhlídka

Banyalbufar

V arabštině Bahaya al-bujar neboli "postaveno podél moře", právě z islámské éry zde můžete vidět typický zavlažovací systém, který dodává vodu i na horní terasy břehu. Tato vesnička leží na pomezí moře a hor a najdete tu krásné vyhlídky a 2 klidnější pláže.

Pláž Cala Banyalbufar je více známá. Z centra vesnice k ní vedou ukazatele, kamenitá pláž obklopena piniemi rostoucími na kopci a skálou, která skýtá kýžený stín v letních měsících. Po deštích tu bývá vidět vodopád z kopce na pláž, v období sucha ovšem nikoli.  

Nejkrásnější výhled je z Torre des Verger, signální věže ze 16. století, z níž se dávaly signály o případných nevítaných hostech do Solleru a Sa Dragonery. Určitě tu ochutnejte malvasii, místní suché bílé víno, které se vyrábí z hroznů vypěstovaných na zdejších vinicích.

Ubytování

Banyalbufar je klidná vesnička v nádherném prostředí severního pobřeží Mallorcy a je ideálním místem pro pohodové bydlení. Najdete zde zejména menší soukromé penziony či apartmány, ale i 2 krásné malé 3* hotýlky s cenami od 2 500 Kč.

Mezi nejlepší ubytování s poměrem cena vs. výkon patří hotel Son Borguny nebo Hotel d'Interiér Ca Mado Paula.

Jak se sem dostat?

Banyalbufar leží asi 20 km od Palmy a dostanete se sem autem po klikaté horské silničce. Na západním okraji můžete zaparkovat na bezplatném parkovišti.

Kromě auta se sem pohodlně dostanete i autobusem linky 202 (jízdní řád), který jezdí 9-10x denně z Palmy.

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 05. 02. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.