Cala Gat

38 míst co vidět na Mallorce

Magaluf

Písčitá pláž, Letovisko

Magaluf Beach

Nedaleko Palmy, asi 10 km jihozápadním směrem, najdete vyhlášené letovisko Magaluf, které patří k nejživějším na Mallorce. Diskotéky a bary zde jedou "na plné pecky" až do časných ranních hodin, velké hotelové komplexy nabízejí veškerý komfort a dlouhé široké písečné pláže ideální podmínky pro denní pohodu. Magaluf spolu s letovisky Torrenova a Palmanova tvoří jedno větší plážové centrum.

Magaluf je oblíbený především mezi mladšími lidmi, kromě bujarých nočních večírků tu můžete vyzkoušet snad všechny vodní atrakce a sporty, které vám přijdou na mysl. 

Najdete tu také akvapark Western Water Park, motokárovou dráhu a v okolí leží několik golfových hřišť.

Pláž a koupání

Hlavní a jediná pláž letoviska Platja de Magaluf kopíruje celé pobřeží města a na délce 600 metrů se rozprostírá široký pás jemného bílého písku s pozvolným vstupem do vody, klidnou hladinou a nepřeberným výběrem sportovních aktivit.

Ačkoliv je magalufská pláž vhodná i pro děti, kvůli bujarému nočnímu životu je oblíbená spíš mezi mladými. Klidnějším letoviskem je sousední Palmanova.

Ubytování a hotely

Ze značné popularity Magalufu těží i místní hoteliéři. Ubytování zde patří mezi nejdražší na Mallorce, na druhou stranu budete mít na výběr z nejlepších velkých hotelů, které jsou všechny přímo u pláže. Ceny u apartmánů startují na 2 500 Kč za noc, u větších hotelů pak na 3 000 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Mezi nejlepší a známé hotely v Magalufu patří tento výběr:

  • Meliá South Beach – 4* klasika přímo na pláži, střední cenová kategorie od 3 400 Kč za noc
  • Globales Honolulu – známý 3* s velkým bazénem a cenami od 3 000 Kč za noc
  • Sol Guadalupe – patří k nejlevnějším 4* v Magalufu s cenou od 2 500 Kč za noc

Ubytovat se ale můžete v levnějších apartmánových komplexech s vybavenými studii, kde lze čekat ceny od 2 000 Kč, mezi nejlepší patří třeba Apartamentos INN.

Zájezdy do Magalufu

České cestovní kanceláře mají ve svých nabídkách na ostrov Mallorca i letovisko Magaluf. Ceny týdenních pobytů beze stravy zde začínají na 11 000 Kč, pobyty all-inclusive v nejlepších hotelech přímo na pláži pak startují na částkách 20 000 Kč.

Jak se sem dostat?

Magaluf je výborně dostupný autobusovou dopravou, přímo do města a k pláži zajíždí tyto linky:

Ceny jízdenek do Palmy se pohybují kolem 2,70 EUR, více o cenách a platbě jízdenek v kapitole Doprava.

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 05. 02. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.