Cala Gat

38 míst co vidět na Mallorce

Santa Ponsa

Písčitá pláž, Letovisko

Santa Ponsa

Jedno z nejoblíbenějších letovisek na Mallorce se nachází v jihozápadní části ostrova. Santa Ponsa, v katalánštině psaná také jako Santa Ponça, leží v nádherně zvlněné krajině a je vtěsnána do klidné zátoky, kterou obklopuje velmi členité a fotogenické pobřeží.

Santa Ponsa leží trochu stranou od rušných letovisek Magaluf a Palmanova a je vhodná pro klidnou dovolenou ozvláštněnou sportovními aktivitami nebo hraním golfu, který je v této lokalitě mimořádně populární.

Pláže a koupání

Hlavní Playa de Santa Ponça leží přímo v centru letoviska na zhruba 400 metrů dlouhém pásu jemného bílého písku, který stíní poměrně rozlehlý háj piniových borovic. Pláž je skvěle dostupná pěšky z celé Santa Ponsy. V těsné blízkosti se můžete občerstvit v mnoha restauracích včetně fastfoodů typu McDonald's, nakoupit v desítkách obchodů i využít četných nabídek vodních aktivit.

Samotná pláž má samozřejmě několik půjčoven lehátek a slunečníků a jsou zde i veřejné toalety a sprchy se sladkou vodou.

Ačkoliv se pláž Santa Ponsa řadí k menším, nebývá tak přelidněná jako jiná letoviska v okolí a je tak ideální pro trávení klidné dovolené. Vstup do vody je velmi pozvolný a bez kamení a moře je zde krásně klidné.

Ubytování

Santa Ponsa patří mezi středně drahá letoviska a najdete zde spoustu většinou velmi dobře hodnocených apartmánových domů a menších hotelových resortů. Běžné ceny v létě se pohybují kolem 3 000 Kč za noc, ale v apartmánech i méně.

Mezi nejlepší a známé hotely v Santa Ponse patří tento výběr:

  • Playas del Rey *** – hezký hotel na nejlepším místě ve městě s výhledem na zátoku a jen asi 100 metrů od pláže, ceny od 2 300 Kč za noc
  • Sun Beach *** – aparthotel s plně vybavenými studii přímo v centru města a 150 metrů pláže, ceny od 2 000 Kč za noc
  • H10 Casa del Mar **** – jeden z největších resortů v Santa Ponsa přímo u pláže a jen pár metrů od centra, ceny od 3 000 Kč za noc

Zájezdy Santa Ponsa

České cestovní kanceláře mají ve svých nabídkách na ostrov Mallorca i letovisko Santa Ponça. Ceny týdenních pobytů beze stravy zde začínají na 11 000 Kč, pobyty all-inclusive v nejlepších hotelech přímo na pláži pak startují na částkách 20 000 Kč.

Jak se sem dostat?

Letovisko je velmi dobře dostupné autem po dálnici Ma-1, z letiště Mallorca sem dojedete asi za 30 minut po překonání 30 km. Zdarma lze zaparkovat například na tomto parkovišti asi 70 metrů od hlavní pláže.

Santa Ponsa je dobře dosažitelná i několika autobusovými linkami, pro jízdní řád a mapu trasy klikněte na číslo linky:

  • 103: Palma de Mallorca (přímý spoj)
  • 107: Palma de Mallorca, Magaluf, Palmanova
  • 122: Paguera, Port d'Andratx
  • 123: Magaluf, Palmanova, Sant Agustí
  • A11: přímý spoj z letiště

 Více o cenách a platbě jízdenek v kapitole Doprava.

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 05. 02. 2024