Cestování Covid-19

Dle oficiálního vyjádření španělského premiéra se hranice pro všechny státy Schengenu, tj. i pro Česko či Slovensko, otevřou 21. června. Od tohoto data je cestování neomezené. Aktuální informace najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Před cestou do Španělska je nutné vyplnit online formulář na oficiálním vládním webu spth.gob.es. E-mailem následně přijde QR kód, který příslušní zaměstnanci naskenují po příletu či příjezdu do Španělska.

Kanárské ostrovy: Při cestě je doporučeno přivést z domovské země negativní test na Covid ne starší než 72 hodin. Pokud nepřivezete, budete zdarma otestování po příletu, výsledek by měl být znám do hodiny.

Zpět na seznam míst co vidět ve Španělsku
Sevilla

Sevilla

Sevilla je čtvrtým největším městem Španělska a hlavním městem Andalusie, autonomní oblasti Španělska. Rozkládá se na řece Guadalquivir a někdy se mu také říká „perla Andalusie“. Za návštěvu stojí katedrála Panny Marie. Tato monumentální stavba vznikla na místě velké mešity počátkem 15. století. V hlavní kapli se nachází největší oltářní nástavec na světě, na němž pracovalo 26 umělců, aby vytvořilo více než 1.000 figur zobrazujících biblickou historii. Navíc v královské kapli se kromě hrobek významných sevillských vládců, např. Ferdinanda III., ukrývá i hrob Kryštofa Kolumba. Podél řeky nalezneme Torro del Oro, jinak také Zlatou věž. V minulosti byla součástí hradeb a sloužila ke strážení města, vznikla počátkem 12. století díky Maurům. Pokud vás zajímají býčí zápasy, zamiřte do arény Real Maestranza, kde se konají zápasy na nejvyšší úrovni. Zdejší aréna je také nejstarší ve Španělsku. Pokud jste fanouškem Star Wars, musíte navštívit maurský palác Real Alcázar, kde se některé scény natáčely.

  • Naviguj: 37.3912, -5.98497

Další místa ve Španělsku

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 hod
Navrhni úpravu