Palác v Bangkoku

15 míst co vidět v Bangkoku

Dusit Palace

Duist Palace

Jako "Palác Dusit" se souhrnně nazývá obrovský komplex královských a vládních budov na sever od historického centra, které jsou postaveny ve velkém veřejně přístupném parku.

Dusit možná nepatří k nejvíce exponovaným turistickým památkám, ale budete-li mít v Bangkoku 2 hodinky času navíc, vypravte se sem za klidem v rozlehlém parku a objevte krásné palácové budovy.

Areál Dusit nechal postavit král Ráma V. mezi lety 1899 a 1902.

Navštivte zahrady a parky

Areál se rozkládá na 64 hektarech a skládá se ze 14 rezidenčních budov. Mezi nimi se vinou lány okrasných záhonů, umělá jezírka a cesty s lavičkami, které jsou veřejnosti přístupné zdarma.

Na jižním okraji areálu je rozlehlé náměstí s velkou jezdeckou sochu krále Rámy V.

Návštěva trůnního paláce

Nejvýraznější budovou v rámci areálu je trůnní palác Ananta Samakhom, jehož hlavní místnosti jsou přístupné veřejnosti denně od 9:30 do 15:30 za poplatek 150 THB (lze platit pouze v hotovosti).

Jedinou další veřejně přístupnou budovou je největší dům na světě postavený výhradně z teakového dřeva Vimanmek Teak Mansion. POstaven byl na začátku 20. století jako jedna z královských rezidencí, která se později přesunula do mnohem většího a veřejnosti nepřístupného paláce asi o 200 metrů jižněji.

Vimanmek Palace je však dlouhodobě uzavřený pro rekonstrukci a zatím není známo datum otevření.

Doprava k Dusit Palace

Areál Dusit leží severně od centra a nejlépe je dostupný taxíkem. Metro nikde poblíž nezastavuje, doporučit však lze přístaviště Thewet zhruba 2 km západně od hlavního vstupu u jezdecké sochy.

Pro cestu z nového centra Siam a Sukhumvit lze využít autobusovou linku 72.

naposledy aktualizováno 31. 10. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.