Palác v Bangkoku

15 míst co vidět v Bangkoku

Grand Palace

Grand Palace

Velký či Královský palác je ohromný komplex budov sloužících jako rezidence thajských králů. Venkovní prostory, jeden vnitřní sál a přilehlé muzeum královny Sirikit jsou přístupné i veřejnosti.

Součástí areálu je také buddhistický chrám smaragdového Buddhy Wat Phra Kaeo a muzeum textilu královny Sirikit, které můžete navštívit v rámci jednotné vstupenky.

Velký bangkocký palác byl dostaven v roce 1782.

Co vidět v Královském paláci?

Prohlídkový okruh skrz areál paláce začíná právě ve chrámu smaragdového Buddhy, abyste se po té dostaly na nádvoří samotného Královského paláce.

Hlavní nádhernou budovu paláce můžete obdivovat pouze zvenčí, avšak severní samostatné křídlo s trůnním sálem lze navštívit i zevnitř, a to bez přidaného poplatku. Veřejnosti přístupná je každopádně jen malá část palácového komplexu.

Ke konci prohlídkového okruhu pak navštivte malé Muzeum královského paláce, v němž se dozvíte vše o historii thajské královské rodiny.

Vstupné a otevírací doba

Otevřeno je denně v časech 8:30–15:30.

Cena vstupenky činí 500 THB a lze platit kartou. Vstupné obsahuje návštěvu chrámu smaragdového Buddhy, prostor Královského paláce a muzea textilu královny Sirikit.

Oficiální web: royalgrandpalace.th/en

Doprava ke Královskému paláci

Hlavní vstup najdete v ulici Na Phra Lan Road.

  • metro – stanice Sanam Chai na modré lince cca 1 300 metrů od vchodu
  • loď – přístaviště Tha Chang (cca 250 metrů od vchodu): oranžová a žluto-zelená linka Chao Phraya Express Boat, linka Chao Phraya Tourist Boat a zelená trasa MINE Smart Ferry
  • autobus – zastávka zhruba 100 metrů od vchodu: linky 3 (Khaosan, obchodní centrum ICONSIAM, autobusové nádraží Mochit), 25 (nádr. Hua Lamphong, čtvrť Siam a Sukhumvit), 53 (Khaosan, nádr. Hua Lamphong, Dusit), 124 (Southern Bus Terminal)
naposledy aktualizováno 27. 10. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.