Palác v Bangkoku

15 míst co vidět v Bangkoku

Wat Paknam

Wat Paknam

Buddhistický chrám Wat Paknam Phasi Chaoren, zkracovaný na "Wat Paknam", najdete na samém západním okraji Bangkoku stranou od hlavních turistických proudů.

Nachází se v krásné klidné oblasti plné vodních kanálů a podle nás patří k nejkrásnějším chrámům v celém městě. Od roku 2021 se navíc pyšní nejvyšší sochou Buddhy v Bangkoku a jednou z největších v Thajsku.

Wat Pak Nam pochází z periody Ayuttahaya a byl postaven kolem roku 1610, v průběhu staletí se však několikrát významně přestavoval a rozšiřoval. Chrám se řadí mezi největší a nejvíce prosperující v celém Thajsku.

Je známý svými četnými charitativními projekty a komunita mnichů z Wat Paknam má široké mezinárodní kontakty napříč buddhistickým světem.

Největší socha Buddhy v Bangkoku

V roce 2017 začala na venkovním prostranství stavba obrovské sochy sedícího Buddhy, která byla slavnostně odhalena roku 2021.

Bronzová socha dosahuje výšky 64 metrů a je tak největší sochou Buddhy v Bangkoku (o 18 metrů převyšuje délku Ležícího Buddhy v chrámu Wat Pho).

Socha je vidět z mnoha míst celého západního Bangkoku a při dobré viditelnosti ji uvidíte i z mrakodrapů a vyvýšených míst v moderním centru Bangkoku.

Stúpa se smaragdovým modelem

Spolu se zářící bronzovou sochou Buddhy dominuje chrámu bělostná 5patrová stúpa stoupající do výšky 80 metrů. Dostavena byla v roce 2012 a teprve od té doby Wat Paknam přitahuje pozornost zahraničních turistů.

Stúpa je veřejně přístupná a rozhodně doporučujeme vystoupat až do posledního patra. Kromě vyhlídky na zadní část bronzové sochy Buddhy zde narazíte na překrásně zdobenou klenbu s velkým tmavě zeleným smaragdovým modelem stúpy.

Vstupné a otevírací doba

Chrám Paknam je otevřený každý den od 8:00 do 18:00.

Vstup je zdarma.

Pohybovat se můžete ve všech částech chrámu a volný vstup je i do hlavní 80 metrů vysoké stúpy. Počítejte jen s tím, že do všech vnitřních prostor je třeba se zout a mít zahalená ramena i kolena.

V areálu Wat Paknam můžete navštívit i restauraci nebo hezké čisté toalety.

Doprava k Wat Paknam

Chrám je relativně dobře dostupný veřejnou dopravou.

Nejbližší stance metra modré linky Bang Phai se nachází 10 minut pěšky / 800 metrů (viz mapa pěší trasy) skrz klidnou obytnou čtvrť s několika obchůdky a restauracemi.

Z centra, od nádraží Hua Lamphong i lokality Si Lom se k chrámu dostanete také autobusem linky 4, který však prakticky úplně kopíruje modrou linku metra.

naposledy aktualizováno 30. 10. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.