Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Po delší nabídce se objevuje velmi zajímavá nabídka pro naše slezské, moravské i slovenské čtenáře. Na několik termínů v průběhu listopadu a prosince nabízí Wizz Air akční letenky z letiště Krakow na své přímé lince do hlavního města Spojených arabských emirátů Abu Dhabi. To samozřejmě může posloužit i jako výchozí bod pro cesty do blízké Dubaje.

Letenky pořídíte za následující ceny:

 • bez věrnostního klubu WDC: 416 PLN s malým příručním zavazadlem / 506 PLN s dalším klasickým příručním navíc / 610 PLN s odbaveným kufříkem do 10 kg
 • se členstvím v klubu WDC332 PLN s malým příručním zavazadlem / 420 PLN s dalším klasickým příručním navíc / 520 PLN s odbaveným kufříkem do 10 kg

Průvodce přímo po Abu Dhabi zatím nemáme, ale mrkněte na detailního průvodce po sousední Dubaje, kam jistě pojedete na výlet:

TIP: v nabídce jsou ještě skoro 2x levnější letenky na červen, červenec a srpen, ale vzhledem k nelidským teplotám (mnohdy často přes 50 °C na sluníčku), které v tuto dobu v Emirátech panují, se ani neodvažujeme tyto ceny promovat.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Krakow
Krakov KRK
Polsko
AUH Abú Zabí
Spojené arabské emiráty
Abu Dhabi
Zpáteční 6.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 5 000 Kč . Ušetříš přibližně 56 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Listopad a prosinec

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety na letiště Abu Dhabi

S kým poletím?

Wizz Air

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V základní ceně jen malé příruční: 40x30x20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

voughne

Vdaka, kupene na koniec Februara. Este by to chcelo promo od Cebupacific :) ,ale taktiez dobry odrazovy bod do Omanu, ci Saudskej Arabie ...

Odpovědět
před měs
Piratice

Muže mi prosím někdo znalý vysvětlit jak je myšleno další a další zavazadlo? Tato akce by mne docela mohla zajímat jenže jako elév si nedovedu poradit s otázkou: když potrebuju bágly příručàk jak to bývá kolem 7 (8) kg k tomu odbavené minimálně 20 to fakt mám cestovat se třemi zavazadly? Společnou váhou bych se vešla ale počet kusů?…nerozumím. Letenku do té lokality budu potřebovat a když jsem koukala do vyhledaných letenek zde na vyhledávači - nabízí se zavazadly prakticky to samé (3x6 kg, 3x10kg....) děkuji za odpověď.

před měs
divan
před měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

27 kg do tepla? Raději si přečti toto:

https://www.cestujlevne.com/cest...ucaku-2185

před měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 430 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-04-21T19:48:25+02:00)

Čím víc zavazadel vláčíš, tím míň máš svobody. Když tě třeba z ubytování vyhodí v 10 hodin a letadlo zpět ti letí ve 20 hodin, tak s příručním baťůžkem můžeš ještě celý den chodit a poznávat. S jedním nebo dokonce dvěma kufry navíc to poznávání moc dobře nepůjde. O dalších nevýhodách spousty zavazadel nemluvě.

Jan Vidim

TIP: neodvažujeme se promovat 😂👌

Chápu, ale je to úsměvné

Odpovědět
před měs
divan

Wizzair a letenky na listopad... Nám zrušili/přeložili až na jeden všechny lety zakoupené na letošní zimu/jaro. Třeba se polepší, ale zdaleka nejen moje důvěra ve Wizz je hodně nalomená.

Odpovědět
před měs

Ahoj, jak je to teď s příletem do Abu Dhabi v rámci COVID 19 opatření? děkuji

před měs
Avatar uživatele dolphi
dolphi

PAS, oči scan, pravá ruka scan a fronta, Vytištěný certifikát kontrolovali na oko. Tranzit z Abu Dhabi do centra stojí 4 AED plus karta, vezme tě i zadara když mu ukažeš cash. V celém Abu Dhabi nešlo platit jízdné kartou jen cash v automatech. V obchodních centrech někteří prudili s PCR testem, jestli jsem to pochopil je to nějaká jejich lokální apka. Vždy se dalo nějak domluvit, ukazal jim naší tečku a čau. Byl jsem v dubna za 500 z Katowic.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Ras al-Khaimah
ušetříš až 29%
A už tam budem?
Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Tam to bude krásný!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
To musíš vidět!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Tam jsi vždycky chtěl!
5466 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Krakow
Polsko Přílet na letiště Krakow John Paul II

Vlak do centra Krakowa

Nejpohodlnější doprava z letiště do Krakova vede po železnici, po které jezdí městská linka SKA1. Nádraží se nachází hned u terminálu v prvním suterénním podlaží. Cesta od příletové haly nezabere více než 2 minuty a je přehledně značená.

Mezi letištěm a hlavním nádražím Kraków Główny trvá cesta 17 minut. Vlaky jezdí cca každých 30 minut od 4 ráno do půlnoci (jízdní řád). Jízdenky za 14 PLN zakoupíte v automatu na nástupišti i v terminálu, kde lze platit kartou. Lístek si můžete koupit i přes internet na webu malopolskiekoleje.pl. Na vlak neplatí jízdenky krakovského dopravního podniku na autobusy a tramvaje (viz níže).

Zhruba každý 3. spoj pokračuje z Krakowa dál až k solným dolům Wieliczka.

 • cena jízdenky: 14 PLN
 • doba jízdy centrum-letiště: 17 minut
 • interval: 20 až 40 minut
 • první spoj z Krakow Glówny: 4:37
 • poslední spoj z letiště: 0:33

Autobus do centra Krakowa

Levnější alternativou jsou městské autobusové linky číslo 208 (interval 60 minut - jízdní řád) a 252 (interval 30 minut - jízdní řád), které do centra se zastávkami po cestě jedou 45 minut. Jedna jízda na 60 minut stojí 6 PLN, pro 90 minut za 8 PLN.

K dispozici je 48hodinová jízdenka za 35 PLN nebo 72hodinová za 50 PLN, které platí i pro cestu na letiště. Naopak 24hodinová jízdenka je rozdělená na zónu I, která na letiště neplatí a zóny I+II+II, které platí na letiště s cenou 22 PLN.

Lístky zakoupíte v automatu na zastávkách, kde lze platit i kartou. V Autobuse si jízdenku po nástupu "cvaknete" v označovači, stačí jen jednou při první jízdě (v případě přestupů už podruhé neoznačujete).

V noci jezdí autobus linky číslo 902 (jízdní řád) každou hodinu.

Jízdní řády, plánovač tras nebo ceny jízdného MHD v Krakově najdete na webu dopravního podniku.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1meLakxv63QcXHN7BvfmBxFPSUtw]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Taxi

Taxi na letišti provozuje jediný a oficiální provozovatel. Ceny jsou dány plošně dle vzdálenosti a centrum města vesměs spadá do 10–14,9 km za 17 €.

Průvodce pro Polsko
Průvodce pro letiště Krakow John Paul II

Zavřít boční panel
Abu Dhabi
Spojené arabské emiráty Přílet na letiště Abu Dhabi

Do Abu Dhabi se z letiště dopravíte autobusem linky A1. Odjíždí každých 30 minut, cesta zabere přibližně jednu hodinu a lístek stojí 4 AED, koupíte ho v automatu na letišti. Jízdní řád včetně zastávek najdete na abudhabi.ae.

Taxi nabízí pohodlnou a zároveň stále cenově dostupnou alternativu. Nástupní taxa na letišti činí 25 AED a dále je počítáno za každý ujetý kilometr 1,60 AED. K mešitě tedy dojedete zhruba za 60 AED, do centra pak za 80 AED.

Dálkový autobus číslo 490 do města Al Ain odjíždí z letiště každé 2 hodiny, jízdní řád zde.

Průvodce pro Spojené arabské emiráty
Průvodce pro letiště Abu Dhabi