Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Akční letenky ze Slovinska na indonéský ostrov Bali za 10 390 Kč, jež jsou dostupné od letošního listopadu, se mohou zdát na první pohled jako ekonomický nesmysl. Posvítíme–li si však na nabídku blíže, tak třeba pro obyvatele Jižních Čech nebo Bratislavského kraje, kteří mají Bali jako hlavní cíl své dovolené, budou tyto letenky naprosto ideální.

K zahození ale nebudou pro žádnou větší skupinku, která se složí na náklady a několikahodinovou jízdu odřídí vlastním automobilem. Standardní ceny z Prahy začínají na 16 000 Kč, ačkoliv v akcích jsme už také mohli vidět lety za méně jak 12 000 Kč, jen s úmorně dlouhou cestou zahrnující více jak 1 a půl dne na cestě.

Lety z Lublaně zahrnují jeden krátký pohodlný přestup v Istanbulu s 1 hodinou při letu tam a 3 nazpět generující výslednou dobu letu 16 a 18 hodin. V ceně jsou pak zavazadla o souhrnné váze 30 kg.

Závěrem, není–li pro vás překážkou cesta do Slovinska, kterou díky ideálním večerním odletům a ranním příletům můžete spojit s návštěvou této krajiny, nákupu letenek se neobávejte. Praktického průvodce na cesty, kterého pro vás aktuálně z Bali aktualizuji, najdete zde – průvodce po božském Bali.

PS: letenky přes Vánoce zakoupíte od 12 626 Kč! :)

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

David facepalm
Už nejsou...
Letenky se už bohužel vyprodaly nebo společnost své ceny opravila. Více štěstí při dalším lovu - a nebo si nastav hlídače akčních letenek! :)
Lublaň
Lublaň LJU
Slovinsko
DPS Bali
Indonésie
Uluwatu
Zpáteční 16 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 16 000 Kč . Ušetříš přibližně 35 %.

Do kdy akce platí?

Do aktualizace ceny tarifu L

Na jaké termíny jsou letenky?

Od listopadu do konce března

Jsou během letu přestupy?

Istanbul

S kým poletím?

Turkish Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou příruční zavazadla i zapsaná do celkové váhy 30 kg

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Edinburgh
ušetříš až 75%
To musíš vidět!
Jeruzalem
ušetříš až 59%
Tam jsi vždycky chtěl!
Canal Grande most
ušetříš až 66%
Tam jsi vždycky chtěl!
Sicílie
ušetříš až 59%
To budou fotky!
5553 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Lublaň
Slovinsko Přílet na letiště Lublaň Joze Pucnik

Na letiště nejezdí lublaňská MHD, ale pouze meziměstské spoje. Spojení po Slovinsku zajišťuje společnost Arriva.

Lublaň: do centra města a na autobusové nádraží jezdí autobusy od 5:00 do 20:00 s nepravidelným intervalem dle příletů a odletů a cenou 4,10 EUR. Cesta trvá hodinu. Přesné jízdní řády zjistíte na webu arriva.si. Vyhledávejte spojení mezi "Brnik/airport Ljubljana" a "Ljubljana AP". V centru města autobusy zastavují na hlavním autobusovém nádraží.

U pozdějších příletů využijte soukromého shuttle dopravce Nomago s cenou 10 EUR za osobu a fixním jízdním řádem, jehož poslední spoj odjíždí z letiště až ve 23:30, viz detailní jízdní řád. Levnější alternativu pak představuje shuttle Goopti, který si však musíte objednat online předem. Cena za jeden směr činí 8 EUR.

Kranj: spojení do nejbližšího většího města každou hodinu od 6:00 do 23:00, cesta trvá asi 10 minut a jízdenka stojí 1,80 €.

Bled: Přímé spoje z letiště jezdí i ke známému jezeru Bled v Alpách, a to vždy 6x denně oběma směry. Jízdenka přijde na 4,10 EUR.

Průvodce pro Slovinsko
Průvodce pro letiště Lublaň Joze Pucnik

Zavřít boční panel
Uluwatu
Indonésie Přílet na letiště Bali Denpasar

Cesta z letiště může být utrpením – pomineme–li nekonečné zácpy napříč hlavními silničními tahy, na Bali také vesele řádí taxikářská mafie a velmi tučně těží z cestovatelské neznalosti. Pozorně si proto přečtěte následující řádky.

Ihned po příletu a východu před budovu letiště se na vás vrhnou taxikáři nabízející odvoz – odmítněte je nebo se hale předem informujte v kanceláři o předpokládaném jízdném do vaší lokality. Na podobné ceně byste se měli následně domluvit. Například do Ubudu byste měli jet za 350.000 IDR max.

Daleko komfortnější alternativou jsou oficiální taxislužby Blue Bird s taxametrem (světle modrá auta) nebo odvoz pomocí aplikací Grab či Go–Jekt. Snadno tak docílíte i třetinové ceny. Konkrétní částku se dozvíte předem a nikde nesmlouváte – aplikaci si ideálně nainstalujte před odletem, využívat ji budete nejen při cestách po Bali. Po příletu je možné zakoupit předplacenou SIM kartu s daty pro internet, učiňte tak (týden s 10 GB stojí 200.000 IDR).

U delších tras se s vámi pokusí smlouvat o ceně i řidiči Grabu, začínají ale vždy na nižších částkách než taxikáři a proto dosáhnete nižší ceny. Například trasa do Ubudu se zobrazí za 160.000 IDR, řidič napíše 300.000 IDR a ve výsledku jedete za 250.000 IDR.

Případně si dopředu zajistěte odvoz z letiště hotelem.

Využijete–li výše uvedené varianty, odvoz na vás bude čekat v prvním patře u odletů „Departure drop–off zone“, a to z důvodu konfliktů s klasickými taxikáři u příletu.

I přes relativně krátkou vzdálenost počítejte dobu jízdy v řádu desítek minut, zácpy jsou na Bali velmi časté a husté.

Stačí dodržet jednoduché pravidlo opatrnosti a vše dopadne v pořádku.

Průvodce pro Indonésie
Průvodce pro letiště Bali Denpasar