Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Další zlevněné letenky přichází z dílny aerolinky TAP, tentokrát na trase z Prahy do letoviska Punta Cana v Dominikánské republice. Zpáteční letenky na hlavní sezonu během ledna a února pořídíte na webu flytap.com od 11 648 Kč s tím, že na výběr jsou jak krátké, tak dlouhé takřka 24hodinové přestupy v Lisabonu ideální k návštěvě města.

S jakými cenami počítat na místě? Noc ve 4* hotelu či resortu v lokalitě Bavaro, kde jsou ty nejkrásnější pláže, vyjde od 1 500 Kč se snídaní pro 2. Narazíte však ale i na výrazně levnější nabídky v penzionech či apartmánech.

Nejlevnější půjčení malého auta pak vyjde zhruba na 1 000 Kč za den, srovnejte všechny autopůjčovny v Punta Caně.

Podmínky pro cestu

Očkovaní cestují bez omezení, pro ostatní se vztahuje povinnost testování a karantény při návratu do ČR. Detaily na Koronavirus v Dominikánské republice

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
PUJ Punta Cana
Dominikánská Republika
Punta Cana
Zpáteční 14 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 17 000 Kč . Ušetříš přibližně 31 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Leden a únor

Jsou během letu přestupy?

Lisabon Portela

S kým poletím?

TAP Portugal

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou příruční zavazadla 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti 8 kg a menší 40 x 30 x 15 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, nevíte někdo, jaká je "koronová historie" Lisabonu? Jestli už někdy v minulosti uzavřeli letiště pro transit (jako např. Singapur aj. ? Díky moc za info.

před 9 měs

Ahoj, v Lisabonu jsem byl před 2 týdny,a vše je OK. Musíš před příletem vyplnit formulář a pokud jsi očkovaná, nejsou tam žádné restrikce co se týče transitu, či návštěvy města na pár hodin. Jinak pro transfery to bylo uzavřeno loňský podzim a zimu, stejně jako ve Francii .. To jsem zrovna z Dominikanske Republiky musel letět přes Mexiko do Španělska ...

před 9 měs

Marku, moc díky za odpověď. No, to jsem zrovna slyšet nechtěla :D My očkovaní nejsme, takže je to teď všechno o něco složitější. Momentálně vybíráme destinace, kam se neočkovaní dostanou a bez karantény. Na ty Dominikány se ještě dá letět přes Kanadu, tam (zatím) tranzit funguje. Škoda, že tam nelítá Qatar. Dá se letět i přes Turecko, případně jiné destinace?

před 9 měs
Avatar uživatele jlomnicka
jlomnicka

Cez Lisabon by by to snad malo byt ok aj pre neockovanych. Bola som v Portugalsku v srpnu a nie som ockovana, potrebovala som test a vyplnit PLF formular a nemala som ziadny problem. Portugalci este na zaciatku srpna uvolnili opatrenia, na zaklade toho, ze maju viac ako 50% preoockovanost.

před 9 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Na tranzit přes Kanadu by se neočkovaní neměli spoléhat:

16. 8. KANADA bude vyžadovat, aby všichni cestující v letecké dopravě byli očkováni proti COVID-19. A to nejpozději do konce října. Společnost Air Canada toto rozhodnutí podporuje. Cestující, kteří poletí s Air Canada a budou v Kanadě na tranzitu budou muset mít očkování. https://www.hedvabnastezka.cz/zase-cestuj/

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Ras al-Khaimah
ušetříš až 29%
Jedem!
Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Všude dobře, co doma!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Tam to bude krásný!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Všude dobře, co doma!
5466 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Punta Cana
Dominikánská Republika Přílet na letiště Punta Cana

Vydáte-li se do Punta Cany s cestovní kanceláří v rámci celého zájezdu, na letišti vás bude čekat dopředu zajištěný transfer do hotelu.

Pokud budete cestovat na vlastní pěst, nejlepší volbou bude zcela jistě půjčení auta. Ceny začínají zhruba na 1.200 Kč na den a nebudete se muset omezovat na taxi nebo nepříliš frekventovanou autobusovou dopravu. 

Taxi do nejbližších plážových destinací vyjde zhruba na 1.800 pesos / 1.000 Kč.

Průvodce pro Dominikánská Republika
Průvodce pro letiště Punta Cana