Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na měsíc listopad byla obnovena linka mezi Prahou a benátským Trevisem. Aktuálně pořídíte zpáteční letenky za skvělých 778 Kč, a to nejen na všechny listopadové víkendy od pátku do neděle.

Proč ideální víkendovka? Protože v pátek odlétáte z Prahy 16:20 s příletem v 17:35 a v neděli zpět z Benátek v časech 21:10–22:25. Z víkendu tak využijete naprosté maximum.

Z letiště Treviso se do Benátek nebo Mestre dostanete buďto přímým autobusem za 10 EUR nebo o polovinu levněji vlakem. Kde se ubytovat v Benátkách vám prozradíme v našem průvodci. Stejně tak se podívejte na těchto 20 míst, která vidět.

Jak může vypadat balíček? Dvě zpáteční letenky vás vyjdou na 1 556 Kč, hotel v Mestre asi na 2 000 Kč, pokud chcete bydlet přímo v Benátkách, tak na 3 000 Kč. I když využijete jízdenky na přímém autobusovém spoji z letiště za dvakrát 20 EUR, vyjde vás celkem víkend v Benátkách pro 2 osoby na 4 600 až 5 600 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
TSF Benátky
Itálie
Benátky
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 2 000 Kč . Ušetříš přibližně 61 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních letenek.

Na jaké termíny jsou letenky?

Listopad 2020

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je malé zavazadlo o rozměrech 40 x 25 x 20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ráda sleduji i využívám vaše nabídky. Ale teď tento týden nabídka na Bergamo a Benátky - tak nevím, jestli si děláte legraci, nebo to myslíte vážně.

před 2 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Berte to tak, že život se vrací k normálu, pokud by tomu bylo naopak, neotevíraly by se hranice. Toto je naopak příležitost vidět určitá místa bez tlačenic.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Radko, proč legraci? Itálie má v posledních týdnech v přepočtu na obyvatele jedna z nejlepších čísel, co se nakažených koronavirem týká. Dávno už tam není tak kritická situace jako na jaře a v současnosti není větší riziko jet do Itálie nebo na procházku centrem Prahy.

Přidat odpověď
před 2 lety

Mě se teda víkendová letenka objevuje jedna cena za těch 700 a něco... Zpáteční by za 700 byla jen od neděle do neděle... 😕

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nejlevnější letenky se vždy vyprodají v řádu hodin, u letenek pod tisícovku v řádu desítek minut. Doporučuji si nastavit hlídače našich akcí, ať jsi u toho příště mezi prvními.

https://www.cestujlevne.com/hlidac-letenek

Přidat odpověď
před 2 lety

Při letu do Benátek je lepší letět na treviso nebo Marco Polo?

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Je to jedno, rozhoduje cena. Obě letiště mají přímé napojení do Benátek i Mestre a časově se doprava z letiště moc neliší. Pokud seženete letenky za tisícovku na Marco Polo, letěl bych tam.

Ale když se dívám na ceny easyJetu, nedává mi to moc smysl. Pokud se samozřejmě držíme termínů pátek–neděle.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Sofie
ušetříš až 60%
Tam chceš!
Bosa
ušetříš až 67%
Tam to bude krásný!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
To musíš vidět!
Borobudur
ušetříš až 59%
To budou fotky!
5559 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Benátky
Itálie Přílet na letiště Treviso

Dopravní obslužnost letiště zajišťují pouze přímé shuttle autobusy a jedna městská linka do Trevisa k železniční stanici.

Přímý autobus Benátky a Mestre

Nejrychleji se do Benátek (Piazzale Roma) nebo k nádraží Mestre dopravíte přímými autobusy ATVO jezdícími za 12 EUR v jednom směru nebo za 22 EUR zpáteční. Cena je stejná jak do Benátek, tak do Mestre.

Jízdenky zakoupíte on–line na webu ATVO nebo po příletu ve stánku o 1 euro dráž. Při nestihnutí spoje můžete zdarma jet následujícími autobusy. Lístek si musíte vytisknout. Vyhnete se tak frontám u kasy po příletu. Autobusy odjíždí zhruba jednou za půl hodiny (časy jsou přizpůsobeny letovému řádu) a cesta do Mestre či Benátek potrvá 1 hodinu.

Během léta jsou v provozu také sezonní linky do přímořských letovisek Jesolo, Cavallino, Eraclea, Bibione a Lignano. Informace k cestě najdete na webu společnosti ATVO.

Autobus MHD do Trevisa + vlak

Nejlevnější varianta směřuje přes vlakovou stanici v Trevisu. Na informacích v příletové části terminálu si kupte jízdenku na městský autobus linky 6 za 1,50 EUR (trvejte skutečně na této ceně, ne na turistickém lístku za 4 €), kterým za 20 minut dojedete k železniční stanici. Autobusové spoje jezdí jednou za půl hodiny. Na nádraží zakoupíte jízdenku na vlak za 3,60 EUR, před nástupem do vlaku ji označíte, a vydáte se do Benátek či Mestre.

Z nádraží ve Trevisu se přímými vlakovými spoji vydáte i do jiných italských destinací, například do Padovy (5,20 EUR) nebo Vicenzy (5,90 EUR). Přesné časy spojů z Trevisa do Mestre či Benátek (cca 6x za hodinu) najdete na webu trenitalia.com.

Tato varianta zabere asi 90 minut cesty z letiště do Benátek.

Pozor, autobus linky 6 staví na hlavní silnici cca 30 metrů od terminálu. Přímo před terminálem zastavuje speciální letištní linka AirLink, která rovněž jezdí k vlakovému nádraží Treviso, avšak jízdenka na tento spoj stojí 3,50 EUR. Výhodný je tento spoj v případě, že chcete cestovat vícekrát po samotném Trevisu, jelikož tato jízdenka platí 48 hodin pro všechny autobusy MHD Treviso. Bohužel však na autobus AirLink nelze koupit jednorázový levnější lístek.

Na letiště Marco Polo

Pokud hodláte přestupovat mezi letišti Treviso a Marco Polo, vydejte se nejprve do Benátek (viz oddíl doprava z letiště výše) a zde přesedněte na autobusy linky 5, 15 nebo ATVO Airport Shuttle. Jízdenka z Mestre na letiště Marco Polo stojí 8 EUR, celkem tedy zaplatíte 20 EUR.

Přímé spojení mezi letišti neexistuje.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Treviso