Levně přes Kyjev na jarní Srí Lanku. Letenky od 9 714 Kč

Jak akci využít?

Po delší době se nám konečně objevují akční letenky na oblíbený ostrov v Indickém oceánu, Srí Lanku. Nejlevnější ceny nabídnou Ukraine International Airlines, u kterých se nevyhneme na cestě zpět celonoční pauze v Kyjevě. Zdánlivé mínus můžeme rychle přetransformovat v bonus. Po pozdně odpoledním příletu rovnou vyrazíme do města, dáme si za pár hřiven ukrajinskou večeři, omrkneme krásně nasvícený večerní Kyjev, ubytování nás přijde maximálně na pár stovek a ráno se vypravíme na letiště na polední odlet. 

Jaro sice není na Srí Lance hlavní sezonou, bonusem je však fakt, že pokud na jedné straně ostrova prší, na té druhé bude většinou hezky.

Nejlevnější letenky pořídíte nákupem přímo přes web aerolinky, bohužel jeho nová verze je dost obtížně použitelná, při vyhledávání termínů se vám tak budou hodit následující fakta:

Odlety z Prahy vždy jen s kratším přestupem v Kyjevě každé úterý nebo sobotu v následujících termínech:

 • 10, 14, 17, 24. dubna
 • 15, 19, 22, 29. května
 • 2, 5, 9, 12. června 

Odlety ze Srí Lanky ve středu nebo v neděli, vždy s celonočním přestupem v Kyjevě. Nedělní odlet poskytne méně času (přílet ze Srí Lanky 17:25, odlet do Prahy 9:25), zatímco středeční pohodu bez nutnosti brzkého vstávání (přílet ze Srí Lanky 17:25, odlet z Kyjeva do Prahy 13:10)

 • 18, 22, 25. dubna
 • 16, 20, 23, 27, 30. května
 • 3, 6, 10, 13, 17. června

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Kolombo
Srí Lanka

od 9 714 Kč 

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 16 hod letu Rezervace na flyuia.com

  Ukázka letenek z 19. 12. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 13 500 Kč. Ušetříš přibližně 28 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Duben, květen a červen

Jsou během letu přestupy?

Cestou tam běžný, cestou zpět celonoční přestup v Kyjev Boryspil. Opusťte letiště a jeďte na véču do města.

S kým poletím?

Na Srí Lanku poletíte se standardní aerolinkou Ukraine International Airlines.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky jsou dvě odbavená zavazadla, každé z nich do 23 kg.

Co podniknu v destinaci?

Před cestou si pročtěte našeho průvodce bez cestovky – Srí Lanka.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Obdivuju trpělivost lidí z cestujlevně. Máte tam přesně napsáno, ve které dny je možné koupit letenku za uvedenou cenu. A stejně se pokaždé najdou nějací, co se ptají na jiná data.

před 11 měs

A pak se s timto matrosem potkej na cestach. Tuhle jsme cekali na odbaveni z KBV do KUL a pred nami 2 CZ holciny ovesene koralky a satky, tedy kul a fry nezavisle cestovatelky, ktere po pul hodine zjistily, ze jsou u spatne prepazky.. O zazitcich napr. z Bali radeji ani nemluvim.

Přidat odpověď
před 11 měs

Ahoj,

byl by prosím termín od 29.4. do 16.5?

Díky V.

před 11 měs

Nezlobte se, ale já prostě nechápu, čemu nerozumíte na jasně vyjmenovaných termínech. Máte tam přesně napsáno, ve které dny je možné koupit letenku za uvedenou cenu. A stejně se pokaždé najde x lidí, co se ptají na jiná data. Tak si to sám zkuste naklikat do vyhledávače.

Přidat odpověď
před 11 měs

Nebyla by nějaká slušná cena od 11.3. Na tři týdny?

Děkuju moc!

před 11 měs
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 9867 komentářů
 • Poslat zprávu

Jen standardní ceny za 13,5 tis. https://www.cestujlevne.com/lete...2018-02-01

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 74%
To budou fotky!
ušetříš až 58%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 42%
Všude dobře, co doma!
3966 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

 • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • 119: každých 4 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Během noci využijte noční linku 910.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

 • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Srí Lanka Přílet na letiště Colombo Bandaranaike

Do Negomba

Snadné a poměrně levné spojení mezi letištěm a Negombem nabízejí místní tuk-tukáři. Cesta vás bude stát v závislosti na smlouvacím umu 500–800 rupií.

Negombo využívají cestovatelé k rychlé aklimatizaci a následnému vydání se do zbytku Srí Lanky díky železniční cestě.

Do Colomba

Asi nejlepší způsob, jak dosáhnout Colomba, bude využití autobusu. Žádné nápisy nebo zastávkové sloupky neuvidíte, proto se radši ptejte, ale ne taxikářů. Oficiální autobusová linka je označená číslem 187-E3, během dne jezdí zhruba každých 30 minut a do oblasti „Fort“, což je centrum města, se za cenu 110 rupií / 19 Kč, dostanete asi za 60 až 70 minut. Mezi 18:00 a 6:00 jezdí autobusy zhruba jednou za hodinu a jízdenka stojí 165 rupií / 27 Kč.

Alternativním způsobem je cesta vlakem ze zastávky „Free Trade Zone“ (googlemaps označují jako „Katunayake South“) vzdálené asi 2 kilometry od letiště. K nádraží vede chodník podél hlavní silnice nebo je možné popojet asi za 100 rupií tuk-tukem. Vlaky jezdí zhruba jednou za hodinu, jízdní řád je dost nepravidelný a je lepší si ho ověřit na webu železnic (stanice v centru se jmenuje „Colombo Fort“). Jízdenka stojí 30 rupií a cesta trvá asi hodinu.

Na rozdíl od autobusu je cesta vlakem sice méně pohodlná, ale o to autentičtější.

Cena taxi do Colomba do značné míry závisí na umění najít to nejlevnější. Pohybovat se může kdekoliv mezi 1.750 a 3.500 rupiemi / 290–580 Kč.

Asi 500 metrů od letiště se nachází meziměstský autobusový terminál, kam vás od terminálu doveze kyvadlový autobus zdarma (jezdí každých 15 minut).

Průvodce pro Srí Lanka
Průvodce pro letiště Colombo Bandaranaike