Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Se skvělými cenami letenek na Mauricius přichází aerolinie Condor ve spolupráci s ČSA. Zpáteční lety z Prahy vychází na mnoho termínů v průběhu ledna a února na 420 €, což je asi 10 850 Kč a za tyto ceny jste mohli doposud letět maximálně z Mnichova. V ceně je jak občerstvení během letu, tak i zavazadlo do 20 kg.

Leden a únor bývají na Mauriciu označovány jako mimo sezónní, a to z důvodu cyklonů. Občas tedy zaprší, ale jak už to s počasím bývá, je nevyzpytatelné. Navíc u ostrovů většinou dochází k tomu, že se mračna stahují ke kopcům a horám, pobřeží bývá bez deště. Více nejen k počasí se dozvíte v našem průvodci Mauriciem.

Pokud byste snad chtěli letět později během roku, k dipozici je stále akce KLM s letenkami za 13 939 Kč a termíny i během května a června.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
MRU Port Louis
Mauricius
Mauritius
Zpáteční 18 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 16 500 Kč . Ušetříš přibližně 34 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od ledna do února 2019

Jsou během letu přestupy?

Frankfurt

S kým poletím?

Condor a ČSA Czech Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční i odbavené zavazadlo do 20 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

ahoj,

za tu cenu se mi v terminu cca 1.2.-10.2. nedari najit

před 3 lety

jojo, ja jen, jestli se treba nejak blbe nedivam :))

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
muf2muf

Cena je to krásná, ale než s Condorem, to radši pěšky. Doporučuju silný antidepresiva a uvolňovače svalů, váš zadek a strnulé nohy je jistě ocení :-D

před 3 lety

Ahoj, proč ne s Condorem? Chceme letet za teplím mořem a moc přitom neutratit, zítra mam kupovat zajezd Egypt ale tohle je asi jina liga, mam to koupit?:)

před 3 lety
Avatar uživatele Jan Novák_1
Jan Novák_1

Tohle je 1000x lepší než egypt :)

před 3 lety

...snad se nebude srovnávat Mauricius s Egyptem? :)))

před 3 lety
Avatar uživatele
muf2muf

TomBB: Protože Condor je typická společnost pro koupáky, kteří před komfortem cestování upřednostňují co nejnižší cenu. Condor jím v tom vychází vstříc vskutku sardinkózní konfigurací sedaček, takže pokud normální chlap měří víc jak 175cm, trpí celou cestu. Já takhle trpěl 9,5h z Frankfurtu do Calgary a neřekl bych, že mých 180cm/90kg je něco mimořádnýho. Kolena vražená do opěradla před sebou, velmi úzké sedačky, naprosto tristní úroveň cateringu (například o obyčejnou vodu jsem musel opakovaně prosit a dostal jsem půlku minikelímku + jídlo bylo extrémně hnusné). Vysloužilé a unavené letušky už jsou v tomhle kontextu pouhá banalita.

Možná jsem měl jen nehoráznou smůlu na obsluhu, ale konfigurace letadla je daná. Na víc jak 2h bych do Condora víckrát nevlezl. Připouštím, že cena je to lákavá, ale zvažte ty podmínky. Pochopitelné záleží na vaší tělesné stavbě.

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Otázkou je, jestli i taková zkušenost se ti nevyplatí přežít při 3 tisícovém rozdílu na letence? Zbytek rodiny by takový problém mít nemusel a najednou ušetříš klidně na týdenní apartmán.

před 3 lety
Avatar uživatele
muf2muf
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 53 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-12-20T10:18:00+01:00)

Však jak říkám na konci - záleží na tělesné stavbě tazatele. Děti budou v klidu, žena pravděpodobně také. Zmínil jsem vlastní nedávnou zkušenost, kdy já mám nikterak závratných 180cm, přítelkyně 176cm. Pro nás oba byla 767 od Condora bolestivá zkušenost a byl jsem šťastný, že zpátky jsme letěli v Dreamlineru od AirCanada. To byl úplně jiný příběh.

Ono když se dáváš dva dny dohromady z letadla, dokáže to otrávit začátek dovolené. Ale možná jsem už jen starej a potřebuju víc komfortu. Každopádně teď už vím, jak se cítí slepice v klecovém chovu :-D

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Tam jsi vždycky chtěl!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Honem, dokud jsou místa!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Tam jsi ještě nebyl!
Ibiza
ušetříš až 87%
Všude dobře, co doma!
5465 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Mauritius
Mauricius Přílet na letiště Mauricius Sir Seewoosagur Ramgoolam

Na letiště zajíždí tři autobusové linky. Jízdné obecně je velmi levné. Do 50 km vzdáleného hlavního města zaplatíte maximálně 32 rupií / 21 Kč, do blízkého Mahebourgu pak maximálně 22 rupií / 14,50 Kč. Platí se v přesné hotovosti u řidiče.

Cesta do Port Louis trvá asi 90 minut, do Mahebourgu pak maximálně 15 minut. Autobusy jsou malé, staré a rozhrkané, ale jezdí poměrně přesně a přes den opravdu velice často. Jízda je navíc autentická, neboť dopravu využívají většinou jen místní.

 • Linka 9: jezdí z městečka Curepipe přes letiště do přístavu Mahebourg, kde můžete přestoupit na další linky směřující především na jih a západ ostrova. Autobusy jezdí ve špičce každých 3 až 10 minut, večer pak zhruba jednou za půl hodiny. Provozní doba je od 5:20 do 20:00,
 • Linka 10: z přístavu Mahebourg jezdí přes letiště po jižním pobřeží ostrova do městečka Riviere des Galets. Linka jezdí každých 20 minut od 5:30 do 18:00,
 • Linka 198: z přístavu Mahebourg jezdí přes letiště a centrální část ostrova do hlavního města Port Louis. Autobusy jezdí každých 5 až 20 minut od 5:15 do 18:30.

Jízdní řády všech autobusových linek na ostrově jsou k nalezení na nta.govmu.org.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1hNe0D1gOOtXgBhlVOBbaufIKDIrwAJgy]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Mauricius
Průvodce pro letiště Mauricius Sir Seewoosagur Ramgoolam