Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na nové lince společnosti Eurowings z Prahy do chorvatského Záhřebu jsou dostupné levné a velmi zajímavé termíny v období letošních Vánoc. Prvním je termín 16.–18. prosince a tím druhým 30.12.–1.1. 2022. Letět se dá i přes Štědrý den nebo v první polovině ledna taktéž v obdobně krátkých termínech od čtvrtka do soboty.

Letenky zakoupíte přímo na webu aerolinií v přehledném kalendáři za 1 996 Kč.

Chorvatský Záhřeb je vyhlášený svými vánočními trhy, které se v cestovatelské anketě pravidelně umísťovaly na první příčce. Dejte všanc i strávení Nového roku v tomto městě.

Hotely na 2 noci pro dvě osoby:

Praktické tipy k cestě najdete v našem průvodci. Začněte třeba 7 místy, která v Záhřebu navštívit.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
ZAG Záhřeb
Chorvatsko
Záhřeb
Zpáteční 1 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 5 000 Kč . Ušetříš přibližně 60 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Prosinec 2022

S kým poletím?

Eurowings

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční zavazadlo 40x30x25 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dají se letenky případně přesunout nebo prodat a tím přepsat na někoho jiného? Ptám se z důvodu, kdyby se v Chorvatsku změnila situace a neočkovaný by museli do karantény, to pak nemá smysl letět :)

před 10 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, ano - Eurowings má flexibilní letenky a lze je měnit až 40 minut před odletem, tedy klidně na letišti :)

Platí se případný rozdíl v ceně letenky, pokud by byla ta nová dražší. Prodat na jiné jméno nebo vrátit peníze nelze, ale lze změnit destinaci pro tebe.

https://www.eurowings.com/en/dis...oking.html

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele Michal_LBC
Michal_LBC

Dobrej nápad, díky :-) jedeme!

Odpovědět
před 10 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Sofie
ušetříš až 60%
To bude jízda!
Bosa
ušetříš až 67%
Tam jsi vždycky chtěl!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Hurá za zážitky!
Borobudur
ušetříš až 59%
Tam jsi ještě nebyl!
5559 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Záhřeb
Chorvatsko Přílet na letiště Záhřeb

Expresní autobusová linka jezdí jednou za 30 minut k centrálnímu autobusovému nádraží, odkud můžete do centra nebo k vlakovému nádraží pokračovat tramvají. Cesta zabere asi 35–40 minut a stojí 30 HRK. Využít můžete i jednodenní zpáteční jízdenky za 40 HRK. Autobusy jsou sice v barvách Croatia Airlines, ale využít je mohou pasažéři jakéhokoli spoje. Provozní doba trvá od 4:30 do 20:30 a jízdní řád je na webu dopravce. Zastávka je vpravo od výstupu z terminálu, sledujte nápisy "Public Transportation".

Od března 2017 můžete dojet na letiště i běžným autobusem MHD linky číslo 290. Spojí letiště s centrem města (konečná na "Kvaternikov Trg") a nejbližším městem Velika Gorica. První spoj z centra vyjíždí ve 4:20 (v neděli 5:20), poslední spoj z letiště pak cca v 0:20, intervaly mezi spojeními jsou nastaveny na 35 minut. Jízdenka stojí 20 HRK a lze koupit v trafice v příletové hale (vyžádejte si lístek pro 2 zóny). Směr k zastávce není vyznačený (nápis "Public Transport" se týká jen výše zmíněné expresní linky). Z terminálu se vydejte rovně asi 150 metrů na hlavní silnici. Směr do Záhřebu je doleva, naopak do Velike Gorice doprava.

Cena taxi z letiště do města se pohybuje okolo 20 až 30 EUR, v opačném směru od 15 EUR.

Průvodce pro Chorvatsko
Průvodce pro letiště Záhřeb