Jak akci využít?

Dobrodružné a otužilé povahy mohou začít plánovat zimní výpad na Island, kam právě Wizz Air nabízí zpáteční letenky z Prahy za 1.858 Kč s odletem vždy ve středu nebo neděli od poloviny listopadu do konce ledna. Výjimkou nebudou ani zvýhodněné letenky přes Silvestra, kdy od 31.12. do 3.1. zakoupíte lety za 2.698 Kč.

U Wizz Airu vždy platí, že k nejnižší ceně je potřebné členství WDC. To opravňuje k nákupu se slevou 270 Kč za let, kdy na druhé straně uhradíte jednorázový roční poplatek 799 Kč a de facto šetříte již při prvním nákupu. Více k problematice v našem průvodci aerolinií Wizz Air.

Co v zimě na Islandu? Pokud nebudete mít štěstí na pozorování polární záře, odpočiňte si v jednom z mnoha termálních pramenů či rovnou ve slavném „koupališti“ Modré laguně nedaleko letiště. Na objetí ostrova to asi nebude, ale klasický 100 kilometrový Golden Circle byste zvládnou měli. Více tipů najdete v našem průvodci Islandem bez cestovky.

Ideálně si tak naplánujete 3 nebo 4 denní výpravu, kdy v průměru za ubytování zaplatíte 2–3 tisíce na noc v dvoulůžkovém pokoji. V ceně je jen příruční zavazadlo, což na pár dní stačí za předpokladu, že se řádně oblečete již na cestu.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Reykjavík
Island

od 1 858 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 5 hod letu Rezervace na wizzair.com

  Ukázka letenek z 09. 11. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 6 500 Kč . Ušetříš přibližně 71 %.

Do kdy akce platí?

Ceny jsou platné pouze do vyprodání posledních míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

K dispozici jsou rotace ve středu a neděli od poloviny listopadu do konce ledna.

S kým poletím?

Objevte také našeho praktického průvodce pro aerolinie Wizz Air.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční zavazadlo o rozměru 55 x 40 x 23 cm a váze 10 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Leoš Literák

Dáte někdo tip na lyžařský areál s mírnými svahy? Rád bych to zkusil s dětmi. V únoru by sníh být měl ne? A půjčovny náčiní jsou dnes snad standard ..

před rokem
mirjur
před rokem
Leoš Literák

Tohle jsem četl, ale 370 km od Reykjavíku v zimě autem s dětmi s kinetozou raději ne. Raději něco blízko letiště.

před rokem
Kryštof Hájek

http://www.skiresort.info/ski-re...lafjoell/, tohle je od Reykjavíku kousíček ;)

mirjur

Stejné ceny platí i po celý leden...

před rokem
David Eiselt

Díky, v textu jsem to měl, z praktických tipů už neopravil.

Jinak je fajn možnost i kombinace s WRO, kdy lety tam v prosinci za 64 zlotých a zpět v lednu za 44 zlotých. Bohužel kloudná zpátečka tu nejde, tak jen jako kombinace s Prahou.

Bude neco podobnyho i na leto? :D Na zimu to tam je take pekny, ale autem moc clovek nedojede. TReba ted :D Kouknete na road.is :D

před rokem

Super odkaz, diky.

před rokem
David Eiselt

No, v šuplíku máme září z Drážďan s Germanii za 110 € s bagáží (lepší cenu neseženeš). Na prázdniny zatím nic.

před rokem
Avatar uživatele Radsem
Radsem

Jen trošku poupravím. S Germanii to je z Drážďan za 119€. Let tam se tváří za 50€,ale po rozkliknutí je ve skutečnosti za 60€... :-)

před rokem

radsem: muzu te poprosit o odkaz na tu Germanii?

Jinak jeste dobrej odkaz je http://en.vedur.is/, je to info o pocasi, sbirano z meteostanic na Islandu a hodne presne.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 22%
To bude jízda!
ušetříš až 80%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 56%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 28%
Jedem!
4430 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Island Přílet na letiště Keflavík

Cesta autobusem do centra Reykjavíku trvá asi 45–60 minut a na trase jezdí tři společnosti:

  • Linka číslo 55: na letiště zajíždí i běžná linka MHD, zhruba od 6:30 do 23:00, autobusy jezdí každou hodinu a cesta do centra města zabere asi 70 minut. Oproti níže zmíněným však zastavuje i v obcích po cestě. Tento autobus je nejlevnější způsob cesty do Reykjavíku, lístek stojí 1.760 kr / 400 Kč. Jízdní řád a další informace nalezneme na webu dopravního podniku,
  • Gray Line Airport Express: jezdí zhruba jednou až dvakrát za hodinu od 3:00 do 22:00 ve směru z města a podle příletů ve směru do města. Jízdenka stojí 2.400 kr / 545 Kč, případně 3.900 kr zpáteční. Celková doba jízdy je asi 45 minut. Více informací najdeme na webu společnosti,
  • Flybus: i tento spoj jezdí ve směru z města jednou až dvakrát za hodinu od 3:00 do 23:00, ve směru do města pak asi 35 až 40 minut po každém příletu. Jízdenka stojí 2.500 kr / 570 Kč. Jízdní řád na re.is.

Průvodce pro Island
Průvodce pro letiště Keflavík