Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Výhodné letenky na jih Itálie aktuálně nabízí aerolinie easyJet. Zpáteční letenky z Prahy do Neapole pořídíte již za 658 Kč v květnu a červnu. Nejlevnější jsou týdenní pobyty od středy do středy, ale lze najít i kratší pobyty za skvělé ceny, např. od středy do pátku vždy do tisícovky nebo prodloužený víkend 18.-23. květen za 868 Kč.

V ceně je příruční zavazadlo 45 x 36 x 20 cm, větší k odbavení si můžete přikoupit za 614 Kč s váhou do 15 kg.

Máme pro vás i bohatého průvodce, který vám pomůže naplánovat i týdenní pobyt v Kampánii:

U delších pobytů se vyplatí půjčit auto na letišti.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
NAP Neapol
Itálie
Neapol - Pompeje
Zpáteční 3 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 000 Kč . Ušetříš přibližně 78 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

květen a červen 2022

S kým poletím?

EasyJet

Jaké jsou limity pro zavazadla?

45 x 36 x 20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Daniel _1
Daniel _1

souhlasím s Alenou - pro mě Neapol je Itálie na druhou, strašně živočišná, pravá Itálie.. byl jsem asi 5x a vždy super.. volil jsem vždy ubytování kolem via Toledo, kde je vždy hodně lidí, naprosto bezpečno.. neskutečně výborná pizza v historickém centru (Sorbillo, Di mateo atd.), výborné kafe (říká se že nejlepší v Itálii - jen pozor ať se nespálíte o hrnek..:)), člověk si musí dávat pozor na boční uličky - vždy nahlédnout jestli zrovna nefrčí nějaký 13 letý kluk na skútru..:) když jsem byl poprvé v Sorbilu, tak jsem se dal "do řeči" (rukama nohama) s italem, který předtím žil ve Florencii a ten si nemohl Neapol vynachválit... asi bych si nepůjčil auto na ježdění po městě.., krásné muzeum kde je hodně věcí z Pompejí, ty navíc výborně dostupné vlakem, stejně celodenní výlet (vlak + bus) na pobřeží Amalfi je paráda... výlet na Vesuv, taky fajn - Etna se mi líbí pro svou rozlehlost více, ale i tak - činná sopka v Evropě... trajekt na ostrovy Ischia, Procida a Capri... všechny stojí za návštěvu.. krásný palác Caserta (s obrovským parkem - googlujte na netu..), taky v dosahu vlakem...doporučuji zakoupit Artecard.. a důležitá věc - velmi často letenky kolem 500 kč!!! vždy se podivuji nad komentáři, které Neapol úplně odsuzují - pro mně asi nepochopitelné... ano možná jsou čtvrti, kde se vypravit nechci, ale když pojedu na výlet do Ostravy, tak se taky hned nepoženu do Přívozu... ta pizza mi chutná tak moc, že zrovna zítra letím do Neapole v poledne a večer hned na otočku zpátky...:) většině mých známých to připadá šílené ale mi to za to stojí... už minule jsme vezli i domů a teď vezmu snad 4... vím, že to druhý den není ono, ale i tak je to pořád neapolská pizza..:) takže Neapol? ROZHODNĚ ANO!!!!!

před 2 měs
Blondie

A super výlet vlakem do Herkulanea (zachovanější než Pompeje) nebo do městečka Pozzuoli (římský amfiteátr, hezké centrum), případně Fregreiská pole. A já miluju Amalfi, i když je hrozně turistické.

před 2 měs
Avatar uživatele milka _2
milka _2

Díky za konktrétní místo k ubytku v Neapoli.

Poprosím o upřesnění, kde a jak vyhledat, spoj na Amalfi. Zatím bych asi plánovala výlet s přespáním právě v Amalfi. Ale nedaří se mi dohledat celý komplet spoj. Přestup asi v Sorrento. ?Možná zůstat jen v Sorrentu?

Přeci jen trip na 5 dnů čistého času i s trajektem na Ischii a Procidu by byl dost uspěchaný ve stylu : viděla jsem vše, ale nezažila téměř nic.

před 2 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Přímé spoje se mi nepodařilo dohledat, resp. jezdila 2x denně autobusová společnost SITA, ale mobilní aplikace Unico Campania, přes kterou lze vyhledávat spojení, je nenajde.

Nicméně nejjednodušší bude cesta přes Sorrento vlakem Circumvesuviana (odjíždí z nádraží Porta Nolana poblíž hlavního nádraží), odkud jezdí přes Positano (to je za mě nejkrásnější město na Amalfitánském pobřeží) do Amalfi cca jednou za hodinu až za hodinu a půl.

Spojení přes Sorrento se ani nemusí vyhledávat, vlaky z Neapole do Sorrenta jezdí co chvíli a pokud ujede autobus ze Sorrenta dál, můžete si klidně pár desítek minut nebo i pár hodin zdržet právě v Sorrentu.

Případně lze cestovat taky přes Salerno, kam z Neapole jezdí každou chvíli běžné vlaky Trenitalie a ze Salerna do Amalfi autobusy 1-2x za hodinu.

před 2 měs
Avatar uživatele Daniel _1
Daniel _1
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 112 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-03-23T20:05:04+01:00)

pouvažuj o té Artecard na 3 dny - je v tom doprava zdarma (kromě alibusu a autobusu ze Sorrenta do Amalfi), 2 památky zdarma a další s 50% slevou.., stojí 32 euro..na Amalfi se dostaneš vlakem do Sorrenta a když vyjdeš z nádraží, tak tam stojí hned autobus, po cestě vystup v Positanu - jsou tam dvě zastávky, vystup na té první a pak z kopce dolů do města a na druhém konci je další zastávka a pokračuj do Amalfi...

před 2 měs
Avatar uživatele milka _2
milka _2

Super, A je to zvládnutelné v jednom dni na pohodu, nebo lepší s noclehem např. v Positanu? Jinak díky za podrobný popis.

před 2 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Cesta z Neapole do Amalfi zabere kolem 2,5 hodiny, se zastávkou v Positanu tak 4 hodiny. Takže na otočku v jednom dni z Neapole a zase zpět to asi nebude.

před 2 měs
Avatar uživatele
jarolein

Pro milovníky neskutečných výhledů a panoramat doporučuji nad Amalfi pobřežím "Stezku bohů" (Sentiero degli Dei ). Půldenní lehký trek, busem z Amalfi do vesnice Bomerano a končí se kousek na hlavní silnici u Positana, hned u autobusové zastávky.

https://www.positano.com/en/e/il...-degli-dei

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Neapol je zajímavá a ostrovy nádherné, takže kdo jste nebyl, tak určitě leťte, ale za posledních sedm měsíců jsem tam už byla dvakrát. Nevím, přijde mi to docela směšné, že za poslední dva roky nízkonákladovky zrušili dost letů do zajímavých destinací, nicméně do Neapole létají hned tři za takhle nízké ceny. A dost lidí je očividně pořád dost zoufalých, že třeba za Kanáry zaplatí ceny Smartwings. Pro srovnání - vídeňské a pražské letiště jsou zhruba stejně velké, náklady na zaměstnance ve Vídni vyšší, přesto se z Vídně létá i za čtvrtinové ceny a letiště je plné, zatímco pražské letiště poloprázdné. Čichám, čichám ošklivé kamarádšofty.

před 2 měs

Dobrý den Aleno, mohla byste napsat, která místa jsou v Neapoli nádherná. Asi jsem byla špatně, protože pro mě Neapol byla velkým zklamáním. Děkuji moc. Eliška

před 2 měs
Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Psala jsem, že ostrovy jsou krásné, Neapol zajímavá. Tradičním způsobem je tam hezký královský palác, náměstí před ním a Via Toledo, hezčí jsou čtvrte Chiaia a Vormero. Neapol má ale dost zajímavých atrakcí, Cimitere delle Fontanelle, Bourbonské tunely a několik dalších podzemních prohlídek. Navíc se dá v Neapoli skvěle najíst a napít. Rozhodně to není destinace pro každého.

před 2 měs
Avatar uživatele Reni85
Reni85
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 46 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-03-23T20:55:57+01:00)

Ikonicky vyhlad na neapolsky zaliv a Vezuv z Castel Sant' Elmo.

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Playa de Benijo
ušetříš až 42%
To musíš vidět!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Tam to bude krásný!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
To budou fotky!
Ibiza
ušetříš až 87%
Hurá za zážitky!
5465 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Neapol - Pompeje
Itálie Přílet na letiště Neapol

Autobus do Neapole

Do centra města (hlavní nádraží) a přístavu jezdí přímá linka „Alibus“. 90minutová přestupní jízdenka, které platí i na ostatní druhy MHD v Neapoli, stojí 5 EUR při koupi v autobusu u řidiče nebo v trafice (na letišti lze pořídit například v obchodě Sun Store). Lístek zde zakoupit i online na webu bustickets.com nebo v mobilní aplikaci Unico Campania (Google Play / App Store), která skvěle poslouží při cestování po celém regionu Kampánie.

 • cena jízdenky: 5 EUR / 90 minut (přestupní)
 • interval: 20 minut
 • doba jízdy k hlavnímu nádraží: 15 minut
 • doba jízdy k přístavu: 25 minut
 • první spoj z centra: 5:40
 • poslední spoj z letiště: 0:00

Oficiální informace najdete na webu dopravního podniku anm.it.

Mírně ušetřit lze pěší chůzí cca 150 metrů od terminálu na zastávku "Ruffo di Calabria - Carbone" (mapa trasy od terminálu), kde jezdí autobusy číslo C68 a 180 do okrajových částí Neapole. Lze je však využít jako napaječ pro přestup na jinou linku. Jízdenka pro jednu nepřestupní jízdu stojí 1,10 EUR, přestupní na 90 minut 1,60 EUR a celodenní 3,50 EUR.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1BQHzjiQkKqiYCkxWDJjypQSS15E]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Taxi

Zejména na první ranní odlety se nedá dostat MHD, proto bude taxi jediná volba. Ceny taxíku z/na letiště jsou pevně dané a dostupné ke stažení na webu letiště. Do centra k hlavnímu nádraží zaplatíte 20 EUR, do přístavu pak 22 EUR.

V Neapoli nepůsobí Bolt ani Uber.

Autobusy do okolí

Přímo z letiště jezdí autobusy i do okolních destinací:

Půjčení auta

Chcete-li rovnou z letiště vyrazit na cestování po kampánském venkově, bude nejvhodnější využít autopůjčoven rovnou na letišti. Ceny jsou poměrně vysoké a za týden půjčení v letní sezoně zaplatíte kolem 12 000 Kč.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Neapol