Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Milovníky Thajska a jihovýchodní Asie obecně potěší ukrajinské aerolinky UIA. Dnes pouští do prodeje várku nejlevnějších letenek z Prahy do Bangkoku, oproti minulým letům jen s krátkým přestupem v Kyjevě, délkou letu tak směle konkurují těm nejrychlejším možným spojům z ČR do Thajska. Ukraine International Airlines představují zlatou střední cestu a evropský průměr. Nečekejte žádnou bohatou nabídku palubní zábavy, ani nadstandardní služby, na druhou stranu přestup v Kyjevě je rychlý a většinou o mnoho jednodušší než například v Dubaji či na jiných velkých letištích. Cena je pak z Prahy bezkonkurenční, levnější letenky téměř jistě neseženete. 

Kdo by raději využil služeb oblíbených Emirates, nechť využije stále trvající akce, o které jsme informovali pár dní před Vánoci.

Nejlevněji pořídíte letenky přímo přes web UIA, letenky jsou dostupné od března do zhruba poloviny června. V kalendáři levných letenek UIA se po spuštění nového webu velmi špatně vyhledává, obecně však platí, že nejvýhodnější letenky jsou dostupné vždy ve středu a neděli ve směru z Prahy, resp. ve čtvrtky z Bangkoku zpět. 

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
BKK Bangkok
Thajsko
Bangkok
Zpáteční 15 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 14 500 Kč . Ušetříš přibližně 25 %.

Do kdy akce platí?

Platí do 15. ledna, resp. do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od poloviny března do poloviny dubna 2018.

Jsou během letu přestupy?

Krátké přestupy na letišti Kyjev Boryspil.

S kým poletím?

Informace o společnosti Ukraine International Airlines v našem průvodci.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Co podniknu v destinaci?

Thajsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jestli taková akce bývá i na léto - červenec a srpen. Na stránkách Emirates jsme našli akci kolem 12 500 Kč. Jejich akce je taky časové omezená jen do zítřka. Tak jestli máme koupit hned,nebo počkat...

Děkuji moc za radu,

H.

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den,

na prázdniny moc akcí nebývá, i přesto že červenec a srpen je v Thajsku mimosezonní období. 12 500 Kč za Emirates je určitě dobrá cena.

Přidat odpověď
před 5 lety

Dobrý den Kryštofe, nevidíte i nějakou variantu na přelomu března/dubna s využitím velikonoč. svátků :) díky moc za tipy

Odpovědět
před 5 lety

Kryštofe můžu se zeptat?

Koukám na první termín co si zde napsal 14-29.3 a ukazuje mi to 13 938,-. Tahle částka je tedy v ukrajinské měně nebo poradíš mi prosím jak se dostanu na cenu výše uvedenou. Děkuji

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ano, to je hodnota v ukrajinské hřivně. Odkaz výše už je upraven a hodí rovnou na českou verzi, kde se vše zobrazí v Kč (https://www.flyuia.com/cz/cz/hom...estujlevne)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele
mirjur
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 985 komentářů
 • Poslat zprávu

Tak zpět, už to seje... akorát teda ty ceny jsou fakt výrazně vyšší a něco tam hledat, to si raději počkám na jinou akci :-)

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Termínů vidím hodně, za cenu výše, např.

14-29.3.

4. - 19.4.

7-22.4.

16.-31.5.

6.-18.6.

před 5 lety
Avatar uživatele
mirjur
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 985 komentářů
 • Poslat zprávu

Díky, no mě zajímalo období asi tak konec dubna-začátek května, takže úplně mimo. A existuje nějaká finta, jak tam ty termíny a ceny snadno vyhledat, aniž bych musel postupně zadávat všechny datumy +/- 3 dny tam i zpět? Něco jako kalendář s přesunem na další týden...? To bych asi chtěl moc, že. :-)

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

V současné verzi webu UIA bohužel nikoliv, ve skrytu duše stále doufám, že co nevidět bude vyhledávání fungovat jako v dřívější verzi :D

Přidat odpověď
před 5 lety

Ahoj mě to letenky našlo bez problémů a to jsem úplný amatér. Ale cena je tam úplně jiná. Chtěla jsem se zeptat jestli jsou uvedené ceny v ukrajinské měně nebo jak se v tom mám vyznat? Děkuji

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Nový web UIA je trochu nešťastný, to každopádně. Vpravo nahoře přepnout zemi a jazyk a ceny budou v Kč ;)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele
mirjur
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 985 komentářů
 • Poslat zprávu

Tak nevím... jednak ten červený link "Vyhledej letenky" míří na nějaké Services, ale to by až tak nevadilo, nicméně ani na březen, ani na duben, natož květen či inzerovaný červen lety PRG-BKK neexistují. Alespoň tak mi to vyhledávač na UAI hlásí.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Edinburgh
ušetříš až 75%
Tam jsi vždycky chtěl!
Jeruzalem
ušetříš až 59%
Honem, dokud jsou místa!
Canal Grande most
ušetříš až 66%
To bude jízda!
Sicílie
ušetříš až 59%
Tam chceš!
5553 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Bangkok
Thajsko Přílet na letiště Bangkok Suvarnabhumi

Nejrychlejší a nejpohodlnější dopravou do centra města je vlak „City Line Train“. Ve městě má konečnou na stanici Phaya Thai, kde můžete přestoupit na zelenou linku metra, ve stanici Makkasan pak přestoupíte na modrou linku, která vás doveze například k hlavnímu nádraží.

Vlaky jezdí od 6:00 do půlnoci každých 15 minut a cesta do centra zabere 30 minut. Žeton (jízdenku) zakoupíte v automatu za cenu závislou na cílové destinaci, např. Makkasan za 35 bahtů a Phaya Thai za 45 bahtů / 32 Kč.

Dále můžeme do centra města využít městské autobusy a dodávky. Autobusy zastavují v uzlu hromadné dopravy, od něhož musíte využít k terminálu kyvadlový autobus zdarma.

Z letiště odjíždí taky meziměstské autobusy firmy „Bus Bor Khor Sor“ například do oblíbeného letoviska Pattaya.

Na letiště Don Mueang

Přesun z letiště Suvarnabhumi na Don Mueang je zajištěn kyvadlovými autobusy zdarma. V ranních hodinách jezdí jednou za hodinu, později každých 20 minut. První spoj jede v 5:00, poslední v 0:00. Cesta trvá dle provozu od 50 do 100 minut.

Autobusy zastavují přímo před terminálem.

Mezi lety ze dvou jiných letišť je určitě vhodné mít rezervu minimálně 4 hodiny.

Průvodce pro Thajsko
Průvodce pro letiště Bangkok Suvarnabhumi