Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Vyměňte evropská letoviska za jihovýchodní Asii a užijte si dvou týdenní dovolenou nikde jinde, než na prosluněném indonéském ostrově Bali. Pohoda, levné jídlo, levné hotely s nekonečnými bazény a spoustu míst a památek k objevování. Přečtete si našeho průvodce po Bali. Náklady na místě počítejte klidně na 400–800 Kč za den (hotel, jídlo, voda, motorka).

Letenky na přímých letech z Varšavy seženete v termínu 8.–23.7. za 1 999 polských zlotých, což činí v přepočtu 11 900 Kč. Na červencový termín, kdy je na Bali hlavní sezóna, je to skvělá cena.

Do Varšavy bychom cestovali z Prahy nočním autobusem Flixbus za 479 Kč ze soboty na neděli a cestou zpět ve Varšavě přenocovali, klidně v centru za 400 Kč za pokoj. Druhý den se letecky přesunuli do Bratislavy s Wizz Air za 99 PLN, odkud je to už jen pár hodin vlakem či autobusem zpět domů. Ti, co mají Bratislavu za rohem, mohou odletět i směrem tam v sobotu odpoledne a přenocovat tak ve Varšavě dvakrát. Samozřejmě poslední variantou je jízda autem, jen jízdu zpět po 13 hodinovém letu plánujte s rozumem.

To, že se aktuálně bohové zlobí a sopka Agung se po několika týdnech znovu probudila k životu, je takřka normální a vaši cestu by novinové titulky neměly nikterak narušit. Aktuální upozornění mluví pouze o nevstupování do 4 kilometrového radiusu od sopky a současný „stav ohrožení“ úřady postupně snižují. Kdo má pro strach uděláno, odpluje na sousední neobjevený ráj zvaný Lombok, průvodce Lombokem máme také.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Varšava
Varšava WAW
Polsko
DPS Bali
Indonésie
Uluwatu
Zpáteční 13 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 20 000 Kč . Ušetříš přibližně 41 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Na jediný termín od 8. do 23.7.

S kým poletím?

LOT

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční i zapsané zavazadlo do 20 kg.

Co podniknu v destinaci?

Indonésie

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

A do Varšavy skok. Ono by asi nebylo možný naplnit jedno letadlo z Čech s odletem třeba z Prahy

Odpovědět
před 4 lety

Ahoj , je to stále ještě dostupné? :)

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Už nevidím, hlídej ale v průběhu následujících dní rezervační formulář pod odkazem. Na příští neděli je nyní odlet za 3 490 PLN, což snadno může spadnout taky na ty 2 tisíce :)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
Tam to bude krásný!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Tam chceš!
Wall Street
ušetříš až 36%
Honem, dokud jsou místa!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Tam to bude krásný!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Varšava
Polsko Přílet na letiště Varšava Chopin

Letiště je spojeno s Varšavou železničními i autobusovými linkami. Jízdné je pro všechny trasy stejné: na 75 minut 4,40 zlotých (zóna 1); na 90 minut 7 zlotých a na celý den 15 zlotých. Autobusy i vlaky jezdí většinou od 5:00 do 23:00, noční linky na letiště nejezdí.

Nejrychlejší cesta do centra je vlakem S2, S3 a RL, který vás doveze na hlavní vlakové i autobusové nádraží, do centrální části města, kde se kříží mnoho tramvajových a autobusových linek i na východ Varšavy. Linka S2 nejede přes hlavní nádraží (zastavuje na blízké stanici Srodmiescie). Cesta do centra trvá asi 25 minut a souhrnný interval všech linek dohromady činí 20–30 minut. 

Pro nejpohodlnější cestu do historické části Varšavy bez nutnosti přestupvat zvolte autobus číslo 175. Na letišti zastavují i linky 148, 188 a 331. 

  • Kompletní informace o MHD ve Varšavě najdete na ztm.waw.pl.

Na letiště Modlin

Při přestupu na menší varšavské letiště mějte na paměti, že se nachází poměrně daleko a mezi lety byste si měli nechat minimálně 3,5hodinovou rezervu. Přímé spojení do vesnice Modlin zajišťuje vlaková linka RL, která jede jednou za hodinu. Z nádraží Modlin se na letiště svezete kyvadlovým autobusem, který je obsažen v ceně jízdenky. Celkem cesta zabere hodinu a půl při ceně 20,30 zlotých. 

Přímé autobusové spojení společnosti Modlin Bus stojí 39 zlotých, trvá asi 70 minut a jede zhruba jednou za tři hodiny, viz jízdní řád.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1BcNzoxJO9eGt5vCvxrscxQwp49w]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Polsko
Průvodce pro letiště Varšava Chopin

Zavřít boční panel
Uluwatu
Indonésie Přílet na letiště Bali Denpasar

Cesta z letiště může být utrpením – pomineme–li nekonečné zácpy napříč hlavními silničními tahy, na Bali také vesele řádí taxikářská mafie a velmi tučně těží z cestovatelské neznalosti. Pozorně si proto přečtěte následující řádky.

Ihned po příletu a východu před budovu letiště se na vás vrhnou taxikáři nabízející odvoz – odmítněte je nebo se hale předem informujte v kanceláři o předpokládaném jízdném do vaší lokality. Na podobné ceně byste se měli následně domluvit. Například do Ubudu byste měli jet za 350.000 IDR max.

Daleko komfortnější alternativou jsou oficiální taxislužby Blue Bird s taxametrem (světle modrá auta) nebo odvoz pomocí aplikací Grab či Go–Jekt. Snadno tak docílíte i třetinové ceny. Konkrétní částku se dozvíte předem a nikde nesmlouváte – aplikaci si ideálně nainstalujte před odletem, využívat ji budete nejen při cestách po Bali. Po příletu je možné zakoupit předplacenou SIM kartu s daty pro internet, učiňte tak (týden s 10 GB stojí 200.000 IDR).

U delších tras se s vámi pokusí smlouvat o ceně i řidiči Grabu, začínají ale vždy na nižších částkách než taxikáři a proto dosáhnete nižší ceny. Například trasa do Ubudu se zobrazí za 160.000 IDR, řidič napíše 300.000 IDR a ve výsledku jedete za 250.000 IDR.

Případně si dopředu zajistěte odvoz z letiště hotelem.

Využijete–li výše uvedené varianty, odvoz na vás bude čekat v prvním patře u odletů „Departure drop–off zone“, a to z důvodu konfliktů s klasickými taxikáři u příletu.

I přes relativně krátkou vzdálenost počítejte dobu jízdy v řádu desítek minut, zácpy jsou na Bali velmi časté a husté.

Stačí dodržet jednoduché pravidlo opatrnosti a vše dopadne v pořádku.

Průvodce pro Indonésie
Průvodce pro letiště Bali Denpasar