Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Letecká společnost KLM opět uvolnila akční letenky z Vídně do Funchalu, hlavního města portugalského ostrova Madeira. Za zpáteční letenku s přestupem v Amsterdamu zaplatíte 3.811 Kč (cca 147 €) a to už je na Madeiru vskutku lákavá nabídka! Na výběr je z několika termínů napříč celou zimou, kdy na Madeiře panují příjemné jarní teploty ideální k výletům po kopcích, podél levád i po útesech s úchvatnými výhledy na Atlantský oceán.

Příjemným faktem bude i celková cenová úroveň, která se dá plus minus srovnat s Českou republikou. Ubytování na 7 nocí bez problémů seženete okolo 4.500 Kč pro dva, půjčení auta pak vyřešíte do 3.500 Kč.

Příklady termínů:

 • 27.11. - 4.12.
 • 4. - 10.12.
 • 11. - 17.12.
 • 15. - 21.1.
 • 19. - 25.2.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
FNC Madeira
Portugalsko
Funchal
Zpáteční 11 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 6 500 Kč . Ušetříš přibližně 41 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Listopad až únor, viz výše

Jsou během letu přestupy?

Vždy cca 5hodinový přestup na letišti Amsterdam Schiphol.

S kým poletím?

KLM a Transavia.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jen příruční zavazadlo 55 x 40 x 20 cm do 10 kg.

Co podniknu v destinaci?

Portugalsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Cena je to slušná. Pro Moraváky super. Na Madeiře jsme byli minulý rok dvakrát, naposled s TAP v listopadu, cena 5,5 tis z PRG, tam rychlý přestup, zpět nutnost noclehu v LIS.

KLM mívá tyhle akce občas i z PRG, většinou ale delší čekacka v AMS s nutností noclehu.

Já mám na Madeiru a Azory rád TAP, mají hodně letů z LIS, když se něco pokazí a pořád dávají jídlo:)

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele callaque
callaque

Kdo máte auto, tak můžete využít i přímých letenek z Basileje s Easyjetem za ceny od 1600Kč. Je to sice 6-7 hodin jízdy z Prahy, ale lze to spojit s prohlídkou Basileje nebo se zastavit po cestě na jiném místě.

Takto jsme absolvovali loni poslední týden v listopadu.

Odpovědět
před 3 lety

Katy a Lucie muzu poprosit o nejake letenky za tuto cenu? Chceme letet zari/ rijen ale vsude se to pohybuje nejniz kolem osmicky. Tak prosim o odkazy, kdyz je to teda standartni cena.

před 3 lety
Avatar uživatele
Liborek
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 173 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-08-24T16:25:08+02:00)

AZair najde na říjen low-cost letenky za cca 170-200 EUR, dva přestupy tam i zpět, kombinace easyjet, ryan a transavia. Já bych do toho asi nešel, ale třeba pro někoho je to OK.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Martina
Martina

Ahoj, cená pěkná, ale také mi to taková pecka nepřijde. Rok zpátky jsme letěli z Brno-Londýn-Porto-Madeira za 4000.

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

To je přeci zcela nesrovnatelné. Ať už do termínů, návaznosti, tak samozřejmě jednoduchosti a času na cestě.

Pro Europe trip samozřejmě ideální.

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ano, přesně tak. Paní Martina srovnává kombinačku low-costů s letenkou od KLM, to absolutně nejde. Hlavně, že si musí rýpnout.

před 3 lety
Avatar uživatele Martina
Martina

Tak samozřejmě. Je tu rozdíl jednoho přestupu navíc a pak asi úrovně služeb. Nicméně jsem z Brna a letět někam z Brna je pro mě super luxus oproti tomu dopravit se do jiného města. Pak už zase pěkně naskakují peníze a také čas za dopravu na letiště, ať se člověk dopravuje veřejnou dopravou nebo svým autem. Jak jsem psala, nabídka je to pěkná, ale už jsem zde nebo na jiných podobných stránkách viděla nabídky lepší.

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Já mám vždycky pocit, že nejvíc hejtují ti, kteří už mají nakoupenou nějakou šílenou skládačku se kterou stráví na cestě dva dny, a pak se objeví nabídka docela solidních letenek s dobrými přestupy, co by jim vytrhla trn z paty, tak proč se nezahojit nějakým rýpavým komentářem.

PS: Martino, to není mířeno na Vás, je to takové široké zamyšlení nad zbytečnými hejty.

před 3 lety
Avatar uživatele Martina
Martina

Vaše úvaha je logická. Já to takto nemám. Právě proto, že jsem viděla nabídky lepší, než je tato i než je ta, kterou jsem si poskládala já, tak si to dokážu subjektivně posoudit. Ale tento server (a podobné) mám ráda a využívám, takže ode mě není úplně pěkné tu takto rýpat, že? Tím bych to asi uzavřela :)

před 3 lety

Marek Sourak je asi poněkud přecitlivělý, mně komentář Martiny rozhodně nepřijde rýpavý, naopak přináší další alternativu. Osobně bych raději volil KLM s garantovaným přestupem , ale jiní cestovatelé mohou mít jiné preference / plány.

Přidat odpověď
před 3 lety

Pridavam se k Radkovi. Misto trochu vdeku, spousta negativnich komentaru. Kdyz se to nekomu nelibi, nemusi sem vubec chodit, ne? Za me kluci super!

Odpovědět
před 3 lety

To vůbec není akce, z Prahy běžně max 3500 Kč, stejná nebo nižší doba letu. K.

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Prosím, uveďte nějaký příklad takové letenky, kterou bych si mohl momentálně zakoupit. Děkuji uctivě

před 3 lety

Ano! Co blaznite? Normalni cena je kolem 8 tis., vubec nevhapu, kde jste vzala, ze 3,5 je normalni cena????

před 3 lety

Zda se mi, ze posledni dobou, je to co koment, to hate! Vuci klukum to neni vubec fer

před 3 lety

Běžně se to opravdu takto pohybuje v kombinaci easyJet a Ryanair pres Londýn nebo Lisabon

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Srovnavat Easyjet s KLM je trochu mimo ne?

před 3 lety
michalvonprag

No, ono je to z AMS do FNC operováno Transavií, tak to zas asi tak mimo není. Jediná výhoda je tak garantovaný přestup v AMS....

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Cancun
ušetříš až 48%
Všude dobře, co doma!
Pláž Zlaté Písky
ušetříš až 47%
Tam jsi vždycky chtěl!
San Blas
ušetříš až 32%
Jedem!
Portoriko
ušetříš až 45%
To budou fotky!
4902 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 5 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 5 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
 • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 0:30 na hlavní nádraží
 • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Funchal
Portugalsko Přílet na letiště Funchal Madeira

Nejrychleji se do Funchalu dostanete speciální autobusovou linkou Aerobus, která zastavuje jak v centru města, tak u známé pláže Formosa. Autobusy jezdí od 4:15 do 0:45 každých 30 až 60 minut, cesta do města zabere asi 40 minut a za jízdenku zaplatíte 5 €.

Levnější je spojení běžnými autobusovými linkami, které nejezdí tak často, a cesta do Funchalu trvá asi 45 až 50 minut. Cena jízdenky se řídí dle zón, do Funchalu tak zaplatíte 3,35 €, do blízkých měst Machico nebo Santa Cruz pak 1,30 €.

Na letišti zastavují linky 20, 23, 53, 113 a 208, všechny lze využít pro cesty do Funchalu. Pozor při cestě z centra, stejnými čísly mohou být označeny i městské autobusy pohybující se pouze po Funchalu, jedná se však o rozdílné linky! Vždy se před nástupem ujistěte u řidiče, zda jede na letiště.

 • Jízdní řády všech linek na ostrově naleznete na webu sam.pt.

Nejpohodlnější variantu představuje linka společnosti Flibco, která zastavuje u vybraných hotelů v centru a v části "Lido" na západě Funchalu (jízdní řád, detailní popis zastávek a možnost koupě jízdenek najdete na webu flibco.com). Autobusy jezdí zhruba jednou za hodinu od 4:15 do 19:00 ve směru na letiště, resp. od 8:45 do 21:15 ve směru z letiště. Jednosměrná jízdenka stojí 9 €, zpáteční není nijak zvýhodněna.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Funchal Madeira